4 komputery Mac, które spodziewamy się zobaczyć w Apple WWDC 2022 (i 1 komputer Mac, którego nie widzimy)

poniedziałek 6 czerwca jabłko Przyjrzymy się jego nadchodzącym zmianom iOS i systemy operacyjne macOS, a także inne ważne ogłoszenia dotyczące oprogramowania. Wydarzenie, Apple Worldwide Developers Conference (WWDC), jest wydarzeniem skupionym na programistach, podczas którego firma z Cupertino lubi dzielić się szczegółami na temat najnowszych aktualizacji oprogramowania dla iPhone’a, iPada i Maca.

Chociaż jest to wydarzenie skoncentrowane na oprogramowaniu, Apple może wykorzystać scenę do ogłoszenia nowych komputerów Mac z chipsetem nowej generacji z serii M. Czego użytkownicy komputerów Mac i użytkownicy zaawansowani mogą oczekiwać w tym roku? Podsumujmy, co Apple może wydać na WWDC 2022 pod względem komputerów Mac.

Całkowicie nowy MacBook Air

MacBook Air jest nadal najpopularniejszym komputerem Mac na rynku i jest powód, dla którego ludzie tak bardzo kochają ten komputer. MacBook Air to jeden z najszybszych laptopów w swojej klasie, ale jest też lekki i kosztuje tyle samo, co laptopy z systemem Windows. Jeśli wierzyć ostatnim plotkom, Air otrzyma poważną aktualizację, a nowy model może zostać ogłoszony już w przyszłym tygodniu na WWDC.

Oczekuje się, że MacBook Air nowej generacji będzie dostępny w różnych kolorach, podobnych do najnowszych urządzeń iMac. Jego konstrukcja pozostanie cienka i lekka, ale klasyczna, zwężająca się krawędź zostanie zastąpiona płaską, podobną do iPada Pro i iPada Air. Oczekuje się również, że wokół ekranu pojawią się białe ramki, kamera internetowa HD 1080p i zmienione porty. Nie jest jasne, czy Apple umieści nadchodzący układ M2 w powietrzu. Jednak w marcowym tweecie zaufanego analityka Ming-Chi Kuo przewidywano, że nadchodzący MacBook Air będzie miał układ M1, a nie procesor M2. Podkreślił też, że produkcja MacBooka Air nowej generacji ruszy dopiero pod koniec drugiego lub trzeciego kwartału.

Najlepsze z Express Premium
doskonały
Ilustrowane: Sprawa korytarza Puri Heritagedoskonały
Wyjaśnienie: Jak przyniesie system? doskonały
Federalna Rada ds. Podatków od Towarów i Usług musi wspierać finansedoskonały

podczas gdy, Bloomberg Mark Gorman Uważa się, że nowy MacBook Air pojawi się z chipsetem M2, ponieważ te laptopy są już w fazie testów, chociaż COVID-19 Związane z tym zakłócenia w łańcuchu dostaw skomplikowały sytuację w Chinach. W swoim ostatnim biuletynie Gurman uważa, że ​​jeśli jakikolwiek Mac pojawi się na WWDC, prawdopodobnie będzie to MacBook Air, chociaż wcześniej wspomniane Pojawi się dopiero po wrześniu 2022 roku.

READ  Informacje o wersji monitora LG DualUp o proporcjach 16:18

Nowy Mac Pro z Apple Silicon

Na marcowej imprezie firmy, starszy wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu, John Ternus, podzielił się na scenie zapowiedzią nowego Apple Silicon Mac Pro. Niewiele wiadomo o profesjonalnym Macu Pro, który zastąpi Maca Pro 2019, urządzenie z rozszerzeniem Korporacja intelektualna Wewnętrzny chip i wysokowydajna wieża Mac.

Jedną z możliwości jest to, że zaktualizowany komputer Mac Pro może zawierać ten sam układ M1 Ultra, który można znaleźć w Mac Studio. Mac Pro może mieć mniejszą obudowę i niższą cenę. Inną spekulacją jest to, że Apple wyda ulepszoną wersję układu M1 Ultra i będzie sprzedawać go pod inną nazwą i przypadkiem użycia.

Obecny Mac Pro, który nadal można kupić w Apple Store, zaczyna się od 5 999 USD i wzrasta do 50 000 USD za topowy model. Pamiętaj, że aby uzyskać 6-calowy, 32-calowy wyświetlacz Pro Display XDR, będziesz musiał wydać kolejne 4 999 USD.

Mac Mini z M2

Dwa lata temu firma Apple zaktualizowała Maca mini za pomocą układu M1 wraz z MacBookiem Air. Teraz Apple zaprezentowało zaktualizowaną wersję Mac mini W przyszłym tygodniu będzie na WWDC, bardzo interesujące. Według przecieków i raportów, komputer prawdopodobnie będzie miał błyszczącą, podobną do szkła powierzchnię, podobną do oryginalnego Maca mini z 2005 roku. Mark Gorman z Bloomberga mówił w przeszłości o tym, jak spodziewa się, że Apple zmodernizuje Maca mini do dwóch warianty: jeden z chipsetem M2 i jeden z chipsetem M1 Pro.

Oczekuje się, że nowy Mac Mini będzie miał cztery porty Thunderbolt, dwa porty USB-A, HDMI, Ethernet i magnetyczne złącze zasilania. Chociaż zainteresowanie komputerami stacjonarnymi spadło, Apple nadal sprzedaje Maca mini. Szczerze mówiąc, ma sens, że Apple będzie nadal wspierać najbardziej przystępne cenowo komputery stacjonarne Mac.

READ  „Shredders” pojawi się w tym miesiącu na PC i Xbox Series X | S.

MacBook Pro 13 cali

Najnowsza aktualizacja pod koniec 2020 r. 13-calowy MacBook Pro zajmuje dziwne miejsce w ofercie komputerów Mac firmy Apple. The MacBook Pro 13 cali Nie jest tak szybki jak 14- lub 16-calowy MacBook Pro, ani nie jest tak przystępny cenowo i lekki jak MacBook Air klasy podstawowej. Dlaczego więc Apple miałby chcieć zatrzymać 13-calowego MacBooka Pro? Cóż, odpowiedź jest mniej skomplikowana, niż się wydaje. Bez względu na to, co mówią eksperci biznesowi i znawcy tematu, 13-calowy MacBook Pro będzie nadal przyciągał segment użytkowników, którzy nie chcą płacić wysokiej ceny za 14- lub 16-calowego MacBooka Pro, ale nadal potrzebują lekkiego… waga profesjonalnego laptopa.

Apple może łatwiej sprzedawać nowy 13-calowy MacBook Air tym, którzy chcą mieć pasek dotykowy i dłuższy czas pracy na baterii. Nowy 13-calowy MacBook Pro może otrzymać ten sam procesor M2 co następny MacBook Air, a także podobne opcje przechowywania i pamięci.

Brak nowego 27-calowego iMaca

27-calowy iMac, komputer stacjonarny typu „wszystko w jednym” przeznaczony dla profesjonalistów, ma zostać unowocześniony. I chociaż Gurman mówił o większym iMacu Pro z opcjami chipsetów M1 Pro i M1 Max na kartach, jest mało prawdopodobne, aby pojawił się w najbliższym czasie. Dzięki rodzinie krzemowej M1 firma Apple w końcu uprościła swoją ofertę komputerów Mac dzięki solidnej strategii. Niedawne wprowadzenie Mac Studio i spodziewana aktualizacja do Mac Pro oznaczają, że Apple nie będzie potrzebował w przyszłości konkretnej serii komputerów „pro” tylko po to, aby pokazać większą moc.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top