Nowe zasady dotyczące posiadania zwierząt pojawią się w Winnipeg w lipcu – Winnipeg

Miasto Opublikuj nową listę reguł Dla właścicieli zwierząt domowych i firm na swojej stronie środa.

Pojawi się kilka nowych wymagań dla lokalnych właścicieli zwierząt domowych, a także nowe przepisy dotyczące dzikiej przyrody, które wejdą w życie 1 lipca.

Leland Gordon, dyrektor miejskich usług dla zwierząt, powiedział Global News, że ostatnia zmiana regulaminu miasta była okazją do skontaktowania się z właścicielami zwierząt domowych, organizacjami zajmującymi się dobrostanem zwierząt i innymi interesariuszami, aby znaleźć sposób na aktualizację przepisów Winnipeg.

„Znęcanie się, zaniedbanie lub narażanie ich zwierząt na niebezpieczeństwo… daje nam więcej zębów, aby rozprawić się z tymi nieodpowiedzialnymi właścicielami – tymi ludźmi, którzy narażają swoje zwierzęta na ryzyko, tymi ludźmi, którzy narażają na niebezpieczeństwo społeczeństwo” – powiedział Gordon.

Od tego lata psy nie będą mogły być trzymane na smyczy lub trzymane na zewnątrz przez dłuższy czas bez nadzoru i gdy temperatura przekroczy 22°C.

Historia toczy się dalej pod reklamą

Właściciele nie będą już mogli jeździć na rowerach ze swoimi psami. Właściciele nie będą mogli pozostawiać zwierząt bez opieki w samochodzie, chyba że klimatyzator jest włączony.

Czytaj więcej:

World Animal Protection chce, aby Winnipeg zmienił przepisy dotyczące zwierząt

„Każdego lata pogotowie ratunkowe w Winnipeg otrzymuje setki telefonów — ludzie zostawiają psa w samochodzie, a temperatura przekracza 30 stopni” – powiedział Gordon.

„Ludzie publikują w Internecie informacje o tym, że ten pies został pozostawiony w gorącym samochodzie, co frustruje wszystkich i denerwuje ludzi. Teraz mamy za to zniewagę i możemy łatwo kupić bilet, aby ktoś to zrobił. „

Hodowcy psów i kotów będą musieli uzyskać zezwolenie hodowcy i będą obowiązywać ograniczenia dotyczące liczby miotów, jakie może mieć samica.

Właściciele mogą zdecydować się na utrzymanie zwierząt w stanie nienaruszonym (niesterylizowanym lub wykastrowanym), ale muszą utrzymywać regularną opiekę weterynaryjną i historię odpowiedzialnego posiadania zwierzęcia.

Miasto wprowadza również przepisy dotyczące żłobków, które, jak twierdzi, nie są jeszcze ogólnie uregulowane. Przepisy obejmują obowiązkową ocenę psa, szkolenie personelu oraz minimalne standardy bezpieczeństwa i czystości obiektów.

Gordon powiedział, że wyznaczanie standardów opieki nad psami jest innowacyjną, ale logiczną zmianą w przepisach.

Historia toczy się dalej pod reklamą

W przypadku dzikich zwierząt pułapki na ciało lub kleje są surowo zabronione na zewnątrz, ponieważ pułapki te mogą spowodować obrażenia lub śmierć uwięzionych zwierząt, a także zabić i zranić zwierzęta niebędące celem, takie jak psy, koty i ptaki, w zależności od miejsca.

Ponadto zabronione będzie karmienie dzikich zwierząt (z wyjątkiem ptaków), aby zapobiec przeludnieniu dzikiej fauny miejskiej i ograniczyć konflikty z ludźmi.


Kliknij, aby odtworzyć wideo:Chroń swojego zwierzaka przed kaszlem hodowlanym


Ochrona Twojego pupila przed psim kaszlem – 21 lipca 2021

© 2022 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Trudeau nazywa działania Chin wobec kanadyjskich samolotów „prowokacyjne i nieodpowiedzialne”

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top