„Deep Space Nine” opuszcza Netflix USA; Star Trek jest teraz transmitowany wyłącznie na Paramount + – TrekMovie.com

Odejście Star Treka od usług wielostrumieniowych wkrótce się zakończy Dziewięć głęboka przestrzeń Wyjście z Netflixa pod koniec czerwca.

Kontrakt Treka na Netflix wygasa

Netflix ujawnił, że wszystkie siedem sezonów Star Trek: Deep Space Nine Opuści serwis streamingowy 1 lipca. Ostatnia seria Star Trek była dostępna na urządzeniu do przesyłania strumieniowego po TOS, Podróżnik A projekt Odszedł we wrześniu ubiegłego roku, a TNG został usunięty w grudniu. Subskrybenci mogą zobaczyć powiadomienie o usunięciu DS9 po wybraniu serialu.

To koniec ery Star Trek i Netflix. CBS (obecnie Paramount Global) był jednym z pierwszych użytkowników licencjonowania treści dla usługi przesyłania strumieniowego, a wszystkie pięć programów Star Trek na żywo dołączyło do Netflix w 2011 roku. Pod koniec ubiegłego roku ViacomCBS rozwiązało również umowę koprodukcyjną dotyczącą oryginalnego serialu. Star Trek: OdkrycieOdkup prawa do dystrybucji międzynarodowej. Jednak na razie stare programy Star Trek są nadal dostępne w serwisie Netflix na całym świecie.

Wszystko o Paramount +

Po zawarciu umowy z Netflix CBS udzieliło również licencji na wszystkie stare programy Star Trek zarówno dla Amazon Prime Video, jak i Hulu w USA. Wszystkie te licencje pozostały nawet po uruchomieniu CBS All Access (obecnie Paramount+) w 2014 roku, jednak w styczniu tego roku wszystkie Star Trek opuściły Hulu i Prime Video. Dlatego od 1 lipca Najważniejszy + Będzie to ekskluzywna w USA subskrypcja transmisji domowych do wszystkich programów telewizyjnych Star Trek, zarówno starych, jak i nowych oryginalnych seriali. Jest również Kanał Star Trek na Pluto TVusługa przesyłania strumieniowego na żywo z reklamami należąca do Paramount Corporation.

To wszystko jest częścią deklarowanego celu Paramount Global, aby odejść od licencjonowania stronom trzecim i zachować zastrzeżone treści we własnych usługach przesyłania strumieniowego. Stało się to trendem wśród największych firm medialnych w Stanach Zjednoczonych. I chociaż treści Star Trek są nadal dostępne na całym świecie w serwisach Netflix i Prime Video na wielu rynkach, globalna ekspansja Paramount+ prawdopodobnie będzie przebiegać według tego samego schematu.

READ  Mnóstwo zajęć, na które można sobie pozwolić!


Więcej informacji na temat transmisji na żywo i domowych nagrań wideo znajdziesz na TrekMovie.com.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top