2,5 miliona dolarów dotacji na monitorowanie pogody kosmicznej, dzięki czemu podróże kosmiczne będą bezpieczniejsze

Grupa białych maszyn w pokoju
Zobacz, jak wyglądałaby stacja monitorowania neutronów.

Uniwersytet Hawaje W projekcie prowadzonym przez Mānoę, mającym na celu przewidywanie i lepsze zrozumienie pogody w kosmosie, otrzymał duży impuls od: Narodowa Fundacja Naukowa (NSF). Czteroletnia dotacja w wysokości 2,5 miliona dolarów sfinansuje budowę centrum kosmicznej stacji meteorologicznej w oh Kampus Mānoa rozmieścił na Maui obserwatora neutronowego, który zdaniem naukowców znacznie usprawni ich badania w tym krytycznym obszarze.

słońce i teleskop

The oh manua Wydział Fizyki i Astronomii 1,2 miliona dolarów z dotacji o wartości 2,5 miliona dolarów. Profesor nadzwyczajny UH Manoa Weronika Bindigłówny badacz projektu, twierdzi, że jej zespół współpracuje z naukowcami z University of New Hampshire i University of Arizona.

Projekt będzie mierzył najsilniejsze cząstki emitowane przez słońce, a mianowicie cząstki energii słonecznej i cząstki neutronów słonecznych. Cząstki te mogą stanowić zagrożenie dla astronautów i prowadzić do poważnych awarii elektroniki w kosmosie, takiej jak satelity, oraz technologii wykorzystywanych w podróżach kosmicznych przez SpaceX Elona Muska i Jeffa Bezosa Blue Origin. Na Ziemi burze słoneczne mogą wpływać na sieć energetyczną i zakłócać komunikację bezprzewodową.

Projekt ten pomoże w lepszym monitorowaniu cząstek energii słonecznej i opracowaniu systemów alarmowych, aby poprawić nasze prognozy zagrożeń związanych z pogodą kosmiczną, tak aby astronauci byli bezpieczni podczas misji kosmicznych. Bindi dodał, że zbudowanie stacji i detektora neutronów zajmie prawie trzy lata i zostanie zbudowane w samą porę na kolejne „słoneczne maksimum”, spodziewane w 2025 lub 2026 roku.

„Tu na Ziemi, zanim zaczniesz robić takie zajęcia jak wędrówki lub surfowanie, chcesz wiedzieć, jaka jest pogoda. To samo z planowaniem misji kosmicznej” – powiedział Bindi. Zbliżamy się do astronautów, naszych narzędzi i zasobów w kosmosie.

Bindi pracuje z oh’s Instytut Astronomii (Jeśli było) aby wybrać wysoką pozycję na liście Jeśli było Maui jest zobowiązany do uzyskania niezbędnych aprobat i pozwoleń na umieszczenie monitora neutronów, który jest wielkości kontenera transportowego.

READ  Teleskop Jamesa Webba jest gotowy do startu w poszukiwaniu życia w odległym wszechświecie

Według Bundy’ego lokalizacja w Haleakala została wybrana, ponieważ im więcej cząstek zostanie przechwyconych, tym wyżej ekran znajduje się nad poziomem morza. Ekran będzie jednym z 50 ekranów na całym świecie, które zwiększą zasięg na kolejne części świata.

Powstanie również centrum przetwarzania danych oh Kampus Mānoa służy jako centrum pracy naukowców i organizowania danych. Połączą dane zebrane w Haleakalā z danymi cząstek energetycznych ze spektrometru Alpha Magnetic na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i przedstawią swoje wyniki opinii publicznej w czasie rzeczywistym.

Jako główny badacz Bindi i oh Mānoa będzie zarządzać całym projektem i będzie zaangażowany w każdy aspekt jego celów. Uniwersytet New Hampshire wesprze budowę monitora neutronów, zbierając surowe dane, kalibrację i jakość danych. Uniwersytet w Arizonie będzie pracował nad modelami teoretycznymi opisującymi rozprzestrzenianie się cząstek ze Słońca na Ziemię, które są wykorzystywane do określania wyników pogody kosmicznej i możliwości przewidywania.

Związane z oh Aktualności historie:

zapewnić wyłączanie Edukacja

Uczniowie szkół średnich i gimnazjów otrzymają praktyczne programy informacyjne. Projekt będzie miał również na celu rozwój nauki, technologii, inżynierii i matematyki (STEM)wyłączanie), zwłaszcza wśród młodych kobiet i grup niedostatecznie reprezentowanych.

„Jest to bardzo ważne dla wprowadzenia naszych dzieci do nauki na wczesnym etapie, ponieważ zdecydują, czy chcą kontynuować karierę naukową, więc musimy je zainspirować” – powiedział Bindi. „… Szczególnie interesuje mnie inspirowanie młodych kobiet, więc coraz więcej dziewczyn podąża moją ścieżką kariery.”

Poszerzyć wiedzę z zakresu nauk geoprzestrzennych

to jest oh Nagroda Manoa jest jedną z siedmiu nagród przyznanych przez NSF ogólnopolskim w ramach I tury nagród Wielkie wyzwania w integracyjnej nauce geoprzestrzennej: pogłębianie krajowej wiedzy na temat pogody kosmicznej i badań w kierunku odporności społecznej Program (odpowiedzi).

Projekty te koncentrują się na dwóch obszarach badawczych — słońcu i fizyce kosmosu oraz pogodzie kosmicznej i klimacie kosmicznym — które mają kluczowe znaczenie dla promowania odkryć naukowych oraz ochrony gospodarki i bezpieczeństwa kraju. według NSFANSWERS daje możliwość współpracy i całościowego podejścia do zrozumienia dynamicznego i zintegrowanego układu Słońca i Ziemi, a także przyczyn i skutków pogody kosmicznej od słońca po błoto.

READ  AIIMS opracowuje antygrawitacyjny kombinezon do jogi w kosmosie

Ta praca jest przykładem oh Cel Manoa Doskonałość w badaniach: zaawansowane projekty badawcze i praca twórcza (PDF), jeden z czterech celów określonych w Plan strategiczny 2015-25 (PDF), zaktualizowany w grudniu 2020 r.

-za pomocą Marek Arakaki

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top