Sonda Juno do zbadania wulkanicznego księżyca Jowisza Io

Znana jest sonda kosmiczna NASA Juno Piękne zdjęcia Jowisza Uchwyć to regularnie za pomocą JunoCam i jej narzędzia badawczego Dziwna atmosfera Jowisza. Ale ostatnio sonda badała również księżyc Jowisza, m.in lodowcowa Europa lub największy księżyc w naszym Układzie Słonecznym, Ganimedes.

Teraz Juno rozpocznie badanie intrygującego księżyca wulkanicznego Io. Sonda ma wykonać serię dziewięciu przelotów obok Io, począwszy od 15 grudnia, 930 mil od powierzchni Księżyca.

Misja NASA Juno uchwyciła to zdjęcie w podczerwieni wulkanicznego księżyca Jowisza Io 5 lipca 2022 r., kiedy statek kosmiczny znajdował się w odległości około 50 000 mil (80 000 kilometrów). Ten obraz w podczerwieni powstał na podstawie danych zebranych przez instrument Jovian Infrared Auroral Mapper (JIRAM) na pokładzie Juno. Na tym zdjęciu im jaśniejszy kolor, tym wyższa temperatura zarejestrowana przez JIRAM. NASA / JPL-Caltech / SwRI / ASI / INAF / JIRAM

Ta seria przelotów jest częścią Rozszerzona misja Juno Aby studiować księżyce Jowisza. „Zespół jest naprawdę podekscytowany, że rozszerzona misja Juno obejmuje badanie księżyców Jowisza. Z każdym bliskim przelotem byliśmy w stanie uzyskać mnóstwo nowych informacji” – powiedział w oświadczeniu główny badacz Juno, Scott Bolton z Southwest Research Institute. oświadczenie. „Czujniki Juno są przeznaczone do badania Jowisza, ale jesteśmy zadowoleni z tego, jak dobrze mogą wykonywać podwójną pracę, obserwując księżyce Jowisza”.

Io jest szczególnie interesujący, ponieważ jest najbardziej wulkanicznym miejscem w Układzie Słonecznym, a także ma największą gęstość i najsilniejszą grawitację powierzchniową ze wszystkich księżyców. Poprzednie badania wykazały, że ma ponad 400 aktywnych wulkanów, które są napędzane siłami pływowymi Jowisza i innych jego księżyców, tworząc tarcie, które ogrzewa jego wnętrze. Poprzednie obserwacje z Juno uchwyciły powyższe zdjęcie w podczerwieni, które pokazuje gorące punkty na powierzchni Księżyca.

READ  Pożar garażu pali artystyczną przestrzeń katedry; Właściciel zobowiązuje się do zwrotu

Juno zbada sposób, w jaki aktywność wulkaniczna Io oddziałuje z magnetosferą Jowisza, ponieważ planeta otacza ją silne pole magnetyczne i oddziałuje z jej księżycami. Obserwacje księżyców przez Juno torują również drogę przyszłym misjom do głębszego badania tych obiektów, takim jak sonda JUpiter ICy Moon Explorer lub JUICE Europejskiej Agencji Kosmicznej oraz misja NASA Europa Clipper do Europy.

Zalecenia redaktorów
Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top