Żywoniebieski diament został sprzedany na aukcji Christie’s za prawie 44 miliony dolarów

Żywoniebieski diament został sprzedany na aukcji Christie’s za prawie 44 miliony dolarów

GENEWA (Reuters) – Największy nieskazitelny niebieski diament, jaki kiedykolwiek sprzedano na aukcji, został sprzedany we wtorek na aukcji rzadkiej biżuterii w Christie’s w Genewie za 43,8 miliona dolarów – podał dom aukcyjny.

Żywoniebieski diament, znany jako „Bleu Royal”, osadzony w pierścieniu, jest jednym z najrzadszych diamentów, jakie kiedykolwiek odkryto. Diament ważył 17,6 karata, a przed sprzedażą wyceniono go na aż 50 milionów dolarów.

„Kamień sprzedano około 44 milionów dolarów” – powiedział Rahul Kadakia, szef międzynarodowego działu biżuterii Christie’s.

„To ogromna kwota, biorąc pod uwagę to, co dzieje się dzisiaj na świecie”.

Max Fawcett, szef biżuterii Christie’s w Genewie, powiedział, że diament jest wyjątkowy ze względu na swój bogaty niebieski kolor i wspaniały, niezmieniony kształt gruszki.

„Spełniał wszystkie wymagania, dlatego mogliśmy zaimponować kolekcjonerom sztuki na całym świecie, od Dalekiego Wschodu, aż po Amerykę” – powiedział. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku.”

Na wtorkowej aukcji dom aukcyjny Christie’s sprzedał dziesiątki rzadkich sztuk biżuterii o łącznej wartości ponad 77 milionów dolarów.

„Bez wątpienia rynek jest nadal bardzo silny w niektórych obszarach” – powiedział Fawcett.

„Kolorowe kamienie poradziły sobie bardzo dobrze, podobnie jak sygnowana biżuteria… Istnieje duży rynek rzadkich przedmiotów i wciąż istnieją kolekcjonerzy poszukujący tego, co najlepsze”.

W poniedziałek na osobnej aukcji Christie’s sprzedało zegarek Rolex noszony przez Marlona Brando w filmie „Czas apokalipsy” z 1979 roku za ponad 4,5 miliona franków szwajcarskich (4,99 miliona dolarów).

READ  40 lat później Ahsoka potwierdza znaczenie kluczowej bitwy na miecze świetlne

Aktor wygrawerował swój podpis na odwrocie, aby uniknąć przypadkowego zamiany go podczas kręcenia.

Dwa lata temu ten sam zegarek został sprzedany na aukcji za dwa miliony franków szwajcarskich.

(1 dolar = 0,9014 franka szwajcarskiego)

(Raport: Cécile Mantovani i Gabrielle Tétrault-Farber – przygotowany przez Mahometa dla Arab Bulletin) Redakcja: Jonathan Oatis

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *