Zniszczenia w Gazie podczas wojny Izraela z Hamasem

19:57 ET, 1 kwietnia 2024 r

Biały Dom ma zatwierdzić największą od 7 października zagraniczną sprzedaż broni do Izraela. Oto najnowsze

Od pracowników CNN

Iran oskarża Izrael o morderstwo Dwóch starszych przywódców Podczas zamachu bombowego na konsulat w Damaszku w Syrii. Teheran obiecał „zdecydowaną” reakcję na strajk. atak To może być najniebezpieczniejsza eskalacja Poza Gazą od początku wojny między Hamasem a Izraelem prawie sześć miesięcy temu.

Poinformował o tym „The New York Times”. Czterech anonimowych izraelskich urzędników przyznało, że Izrael przeprowadził atak. CNN nie było w stanie zweryfikować raportu i zwróciło się do IDF z prośbą o komentarz.

Armia nie skomentowała publicznie nalotu, ale rzecznik izraelskiej armii, admirał Daniel Hagari, powiedział: Wątpił, czy budynek był konsulatem. „Według informacji naszego wywiadu nie jest to konsulat ani ambasada” – powiedział. „To budynek wojskowy Sił Quds udający budynek cywilny w Damaszku”.

Święta moc Jest to jednostka irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej odpowiedzialna za operacje zewnętrzne.

Tymczasem administracja Bidena jest bliska zatwierdzenia sprzedaży aż 50 amerykańskich myśliwców F-15 do Izraelawedług trzech osób zaznajomionych ze sprawą, transakcja ma mieć wartość ponad 18 miliardów dolarów. Transakcja ta będzie stanowić największą sprzedaż zagranicznego sprzętu wojskowego USA do Izraela od czasu wystąpienia tego kraju wojna Z Hamasem 7 października.

Oto, co jeszcze powinieneś wiedzieć:

Traktowanie zatrzymanych przez Izrael: Izraelskie wojsko powiedziało w poniedziałek CNN, że zatrzymani w szpitalu Shifa w Gazie podczas 14-dniowej operacji byli „leczeni w… Zgodnie z prawem międzynarodowymPersonel medyczny szpitala Al-Shifa powiedział, że personel został zmuszony do rozebrania się, a jeden z przedstawicieli personelu pozostawiono „półnago przez trzy godziny”, zanim pozwolono mu zabrać głos.
Ambulanse napotykają przeszkody w powrocie do zdrowia: Ambulanse próbują przyjechać Gojenie : zdrowieniePo Wycofanie sił izraelskich „znajdują to”To jest prawie niemożliwe „Z powodu uszkodzonych dróg” – powiedziała CNN Obrona Cywilna Gazy. Dodał: „W tej chwili gasimy pożary, wydobywamy ciała męczenników i transportujemy rannych”. Niestety, karetki pogotowia nie mogą dotrzeć do szpitala ze względu na problemy na drodze, powiedział CNN dyrektor operacyjny Raed Al-Dahshan.
Organizacja Narodów Zjednoczonych również spróbuje znaleźć lekarstwo: Organizacja Narodów Zjednoczonych jest Planowanie misji „Pomoc humanitarna zostanie przeniesiona do szpitala Al-Shifa, gdy tylko uzyska się zgodę na pomoc ludziom w otrzymaniu opieki medycznej i ocenie obiektu” – oznajmiła w poniedziałek OCHA.
Siostra przywódcy Hamasu aresztowana w Izraelu Sabah Abdel Salam Haniyeh, siostra szefa biura politycznego Hamasu, Ismaila Haniyeha Został aresztowany w Izraelu pod zarzutem O zbrodniach terrorystycznych. Według izraelskiej policji jest oskarżona o „komunikowanie się z działaczami Hamasu” oraz „podżeganie i wspieranie aktów terrorystycznych w Izraelu”.
Stany Zjednoczone żądają alternatyw dla ataku naziemnego na Rafah: Wyżsi urzędnicy amerykańscy i izraelscy Praktycznie spełnione Omawia Możliwe operacje wojskowe w Rafah w poniedziałek. Biały Dom stwierdził, że nie osiągnięto przełomu, ale rozmowy będą kontynuowane w nadchodzących tygodniach.

W innych wiadomościach:

  • Według Centralnego Dowództwa USA siły amerykańskie i jordańskie przeprowadziły wspólne zrzuty żywności do północnej Strefy Gazy.
  • Francja przedstawia w Organizacji Narodów Zjednoczonych nowy projekt rezolucji wzywającej do natychmiastowego zawieszenia broni i uwolnienia wszystkich izraelskich zakładników.

Ten post został zaktualizowany o raport New York Timesa na temat ataku w Damaszku.

READ  Urzędnicy: W rosyjskim nalocie w Odessie zginęło co najmniej 14 osób

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *