„Zmiana reżimu w złocie”: to jest powód, dla którego cena złota jest ostatnim powodem wzrostu z powodu inflacji w handlu – Zarządzający portfelem

(Kitco News) Lee Monson, dyrektor ds. Portfela doradców ds. Majątku i dyrektor ds. Informacji Lee Monson, powiedział, że rynek złota był aktywem, który ostatnio zyskał na popularności w związku z obawami o inflację w związku ze zmianą reżimu na rynku metali szlachetnych.

Inwestorzy nie powinni spieszyć się z zakupem złota, ponieważ obawiają się kryzysu lub hiperinflacji. Jeśli chodzi o złoto, teraz chodzi o rozszerzenie bilansu banku centralnego, powiedział Monson Kitco News, dodając, że złoto wzrośnie do 2200 USD, zanim Rezerwa Federalna zacznie podnosić stopy procentowe.

„Nie kupuję złota na kryzys. Kupuję je, ponieważ kiedy jest kryzys i myślę, że banki centralne będą drukować pieniądze tak, jakby nie było jutra, wtedy chcę mieć więcej złota” – powiedział. „Moim ostatecznym celem w tym cyklu drukowania pieniędzy jest 2200 dolarów za uncję. To okres pomiędzy momentem, w którym Fed zacznie rosnąć”.

Monson rozróżnia rosnące złoto wraz z rozszerzającym się bilansem, a nie obawy o inflację, ponieważ nie wszystkie kraje osiągną hiperinflację z ogromnym drukiem pieniędzy. Ale złoto nadal wygrywa w obu przypadkach.

„Nie sądzę, aby inflacja i złoto były ze sobą ściśle powiązane. Ruchy złota są związane z inflacją. Jednym z największych problemów ludzi związanych ze złotem jest wędrowanie po okolicy, mówiąc, że jest to zabezpieczenie przed inflacją. Ale to niekoniecznie jest prawdą. miał dużo inflacji w latach 80-tych i 90-tych, a złoto spadło. Ale kiedy w krajach poza Stanami Zjednoczonymi panuje hiperinflacja, a pieniądze tracą na wartości, złoto jest wartością sklepu. Tak było. Dlatego kupują je, ponieważ obawiają się deprecjacji swojej waluty ”- wyjaśnił Monson.

Aby lepiej zrozumieć ruchy cen złota, inwestorzy muszą obserwować rosnącą podaż pieniądza. „To rozszerzenie budżetu federalnego. To właśnie dla mnie jest tym, co naprawdę wpływa na cenę złota tylko w obliczu wysokiej inflacji” – powiedział.

READ  Zysk BC Ferries nie wystarczył prezesowi na utrzymanie pracy

W tej chwili Stany Zjednoczone przeżywają okres drukowania pieniędzy, który nie ustanie do pierwszej połowy 2023 roku. „Jeśli przeszłość przypomina przyszłość, która powinna być rymowanką, złoto ma nogi po kryzysie”, Monson odnotowany.

Ponadto Fed jest zmuszony utrzymywać stopy procentowe na niskim poziomie przez dłuższy okres za każdym razem, gdy występuje recesja, biorąc pod uwagę zadłużenie przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Dodał, że inflacja jest zdecydowanie ryzykiem, ale ludzie reagują przesadnie na skalę rzeczywistej presji cenowej. „Zwiększenie inflacji do 3% byłoby bardzo dramatyczne. Myślę, że wiele osób myśli o typie inflacji w późnych latach siedemdziesiątych i wczesnych osiemdziesiątych XX wieku – kiedy złoto było na szczycie. Nie sądzę, że tak dużo dostaniemy – powiedział Monson. .

Departament Skarbu USA i Rezerwa Federalna bardziej martwią się deflacją niż inflacją i chcą tylko wiedzieć, czy gospodarka USA może nawet przekroczyć swój cel inflacyjny 2% i utrzymać się powyżej celu inflacyjnego 2% przez kilka kwartałów z rzędu .

Monson wskazał, że „Departament Skarbu i Rezerwa Federalna muszą utrzymywać te stopy na niskim poziomie, aby mogły nadal stymulować, ponieważ w tej chwili obawiają się deflacji, a nie inflacji, a to jest zmiana w systemie”. „Mamy więc zmianę w systemie złota, ponieważ nasz bank centralny jest teraz bardziej zaniepokojony próbą osiągnięcia 2%, 2,5%, 3% przez ponad miesiąc”.

Wielu inwestorów zakłada, że ​​inflacja wzrośnie, a Rezerwa Federalna zareaguje przesadnie. Monson dodał, że nie jest przekonany, że tak się stanie.

„Istnieje wiele dowodów na to, że złoto wchodzi w interakcje ze zwykłym rozszerzaniem bilansu. Rozumiem, że w wielu sytuacjach iw wielu różnych krajach ekspansja bilansu prowadzi do hiperinflacji z powodu dewaluacji.” Ale Monson powiedział: „ Myślę, że czytanie To jest bardzo łatwe dla Stanów Zjednoczonych, chodzi bardziej o ilość drukowanych pieniędzy i nie jest to konieczne, jeśli występuje inflacja bazowa. ”„ Wybieramy ścieżkę do nowoczesnej teorii monetarnej. I wszyscy na świecie to wiedzą. Dlatego dolar będzie nadal walczył ”.

READ  Coś nowego w pobliżu Wielkiej Linii Północnej i Trzeciej Linii (6 briefingów Rady)

Powiedział jednak, że Fed raczej nie straci kontroli, ponieważ ma kontrolę nad pieniądzem i stopami procentowymi.

Zrzeczenie się: Opinie wyrażone w tym artykule są opiniami autora i mogą nie odzwierciedlać opinii Kitco Metals Inc. Autor dołożył wszelkich starań, aby podane informacje były dokładne; Jednak Kitco Metals Inc. Autor nie gwarantuje również tej dokładności. Ten artykuł służy wyłącznie do celów informacyjnych. Nie jest to prośba o przeprowadzenie jakiejkolwiek wymiany towarów, papierów wartościowych lub innych instrumentów finansowych. Kitco Metals Inc. nie akceptuje Autor tego artykułu jest odpowiedzialny za straty i / lub szkody wynikające z korzystania z tego postu.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *