Zawiera szczegółowe informacje na temat koncesji na działalność badawczo-rozwojową, koncesji podatkowych na innowacje – podatek MNE przyjeżdżający do Polski .

Polskie Ministerstwo Finansów ogłosiło 24 maja szczegóły swojego planu podatkowego mającego na celu zwiększenie innowacyjności w Polsce, który obejmuje poprawę kredytów na badania i rozwój (B+R) oraz zwiększone ulgi na prototypy i koszty związane z robotyką.

Poprzez ten program Polska stara się zapewnić kompleksowe zachęty podatkowe, aby wspierać innowacyjność i wzrost gospodarczy w Polsce od początku 2022 roku. Ministerstwo Finansów zapowiedziało, że większość proponowanych zasad zostanie otwarta do konsultacji w przyszłym tygodniu. .

Od stycznia ministerstwo podało, że program pomoże firmom powiązać ulgę podatkową na badania i rozwój z kasą biletową własności intelektualnej (IP). . Zgodnie z obowiązującym prawem przedsiębiorstwa, które komercjalizują swoje wyniki B+R i korzystają z preferencyjnych stóp zwrotu związanych z systemem IPbox, nie mogą odliczać odpowiednich kosztów kwalifikowanych w ramach płatności B+R.

Jeśli chodzi o rozwój prototypów, program umożliwi przedsiębiorstwom odliczenie od podstawy opodatkowania dodatkowych 30% kosztów prototypowego produktu (10% pokrywanych przychodów). Aby ułatwić zgodność, ministerstwo stwierdziło, że proponowane zasady będą zawierać dokładną listę wydatków kwalifikowalnych.

Firmom, które chcą usprawnić produkcję poprzez robotykę, program pomoże obniżyć koszty zakupu i instalacji robota o dodatkowe 50%, a także zakupu oprogramowania i szkolenia pracowników. Dlatego 150% takich wydatków zostanie potrąconych.

Wreszcie program zapewni nowe ulgi w kosztach zatrudnienia innowacyjnych pracowników, w tym naukowców, programistów, wynalazców i inżynierów. Ulga będzie powiązana z kosztami zatrudnienia, dzięki czemu firmy będą mogły odnieść korzyści, nawet jeśli nie mają obecnie dochodu podlegającego opodatkowaniu.

READ  Siatkówka: Polska z drugą porażką Japonii, Brazylia zatrzymuje USA

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *