Zapytaj Amy: Teściowie nękają członków rodziny

Treść artykułu

Droga Amy: Moja żona i ja jesteśmy małżeństwem od 21 lat, a moi teściowie nigdy nie traktowali mnie życzliwie, nie mówiąc już o członkostwie w rodzinie.

Moja żona boi się ich zobaczyć, ale boi się rozgniewać matkę; Próbowałem zejść z drogi. Postrzegałem tę dynamikę jako „cenę akceptacji” poślubienia mojej żony.

Ponieważ pochodzę z bliskiej i hałaśliwej rodziny żydowskiej, traktowałbym ich podejście do mnie jako tylko różnicę kulturową, ponieważ są oni episkopalianami i traktują się nawzajem inaczej.

Ale w ostatnim miesiącu widzieliśmy je dwa razy i dowiedzieliśmy się od naszych dzieci (19 i 15), że dzieci nie lubią sposobu, w jaki traktują ich dziadkowie.

Powiedzieli mi też, że ich dziadkowie latami obrażali mnie w obecności nich i mojej żony (kiedy nie było mnie w pobliżu).

Jest mi smutno, ponieważ moje dzieci czują, że dziadkowie nie traktują ich dobrze, a ja jestem zły i smutny, że moja żona pozwoliła swoim rodzicom obrażać nas za moimi plecami i przy naszych dzieciach. (Ostatnim razem, gdy to się stało, mój najstarszy syn czuł, że musi stanąć w mojej obronie.)

Reklamy

Treść artykułu

Nie mam przed żoną tajemnic, ale nie donosiłem o tym, co mówiły moje dzieci, bo nie chciałem zdradzić ich tajemnic.

Jednocześnie bardzo mnie boli, bo ona mnie nie obroni.

READ  Horoskop dzienny: 9 października

Jakie masz pomysły na radzenie sobie z niewiernością, o której wiem tylko od naszych dzieci?

– Mąż boli

Drogi mężu: Po pierwsze, myślę, że trzeba poklepać się po plecach, żeby wychowywać dzieci, które staną w obronie innych. Twoje dzieci są również w takim wieku, że (moim zdaniem) spędzanie czasu z dziadkami powinno być opcjonalne.

Nie zauważasz, że dzieci przysięgały ci dochować tajemnicy, ale brały udział w rodzinnym incydencie z udziałem ich matki i ciebie. Zajmowali się tym, a potem opowiedzieli ci o tym, ponieważ teraz chcą, abyś sobie z tym poradził.

Reklamy

Treść artykułu

Ta dynamika obejmuje całą twoją rodzinę i masz obowiązek przedyskutować ją ze współmałżonkiem.

Gdyby twoje dzieci powiedziały ci: „Nie podoba nam się sposób, w jaki traktują nas nasi dziadkowie, ale proszę, nie mów nic mojej mamie”, powinieneś odpowiedzieć: „Wszystko, co cię boli, boli mnie. nie ukrywaj tego przed mamą, bo jesteśmy zespołem.”

Tak, twoja żona powinna cię bronić. Dla każdego, kto traktuje ciebie lub twoje dzieci z brakiem szacunku, powinny być jasne konsekwencje.

Ale zanim o tym poruszysz, pamiętaj, że boi się swoich rodziców. To zachowanie nie wskazuje na to, że jesteś episkopalny (daleko od tego!). Są łobuzami i zastraszają ją, by działała w sposób, z którego wątpię, by była dumna.

Byłem kiedyś świadkiem strasznego incydentu znęcania się. Ludzie stali tam zamarzając. Reakcje zamrożenia lub ucieczki są typowe.

Reklamy

Treść artykułu

W przyszłości prowadź i stawaj w obronie siebie i swojej rodziny.

Zachowaj spokój, zachowaj spokój i nie znoś żadnych kłótni. Twoje dzieci będą dumne.

Droga Amy: Chociaż dystans społeczny może być trudniejszy dla ekstrawertyków, myślę, że mój mąż ma obsesję na punkcie zmuszania pracowników do odwiedzania naszego domu, odkąd zaczęliśmy izolować, z powodu pandemii.

Chociaż trzeba uważać na utrzymanie domu i podwórka, myślę, że dwóch lub trzech pracowników tygodniowo w naszym domu jest przesadą, nie wspominając o kosztach.

Wydaje się samotny i tęskni za towarzystwem. Jak mogę mu powiedzieć, że ci opłacani goście nie są jego „kumplami”?

Introwertyczna żona w Gruzji

Drogi introwertyku: Zostaw ją.

O ile te wydatki nie powodują problemów z zadłużeniem twojej rodziny, myślę, że powinieneś wziąć pod uwagę, że zabijasz kilka ptaków jednym kamieniem: twój mąż ma interakcje, których wydaje się pragnąć, twój dom jest modernizowany, a te wydatki mogą być teraz mniejsze. Z konta leczenia, później.

Droga Amy: Mam duży problem z twoim typowym stanowiskiem, że każdy w tym kraju powinien otrzymać szczepionkę przeciw COVID.

Wiele osób ma problemy zdrowotne, które uniemożliwiają im otrzymanie tej szczepionki. Albo po prostu nie chcą.

Powinieneś się wstydzić.

– Zirytowany

Drogi Irytacji: Nigdy nie mówiłem, że każdy w tym kraju powinien się szczepić.

Myślę, że ludzie, którzy chcą się zaszczepić przeciwko poważniejszym objawom COVID (i są medycznie sprawni), powinni się zaszczepić.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że takie szczepionki są dostępne.

Komentarze

Postmedia jest zobowiązana do utrzymania żywego i obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się w Witrynie. Prosimy, aby Twoje komentarze były trafne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja obserwowanego wątku komentarza lub jeśli jest to użytkownik obserwujący komentarz. odwiedziliśmy Wytyczne dla społeczności Aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat ustawiania pliku E-mail Ustawienia.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *