United oferuje stewardesom i pilotom nadgodziny za dowód szczepienia przeciwko Covid

Samolot pasażerski United Airlines ląduje na międzynarodowym lotnisku Newark Liberty w New Jersey, USA, 6 grudnia 2019 r.

Chris Hellgren | Reuters

Zjednoczone linie lotnicze Oferuje nowe zachęty dla stewardes i pilotów, którzy przedstawią dowody, że otrzymali COVID-19 Szczepienia, najnowszy plan firmy do zachęcać pracowników do szczepień.

Przewoźnik da stewardesom do trzech dodatkowych dni w zamian za około 10 godzin płatności w banku wakacyjnym na 2022 r., jeśli wykażą, że zostały w pełni zaszczepione do 9 czerwca, zgodnie z notatką ich związku wysłaną w czwartek.

Otrzymają dwudniową pensję w wysokości 6,5 godziny, jeśli otrzymają pierwszą dawkę między 10 czerwca a 1 lipca, a drugą zgodnie z wymaganiami producenta, chyba że jest to pojedyncza dawka.

Programy są dobrowolne, ale Związek Stewardów, ich związek, wskazał, że rządy mogą tego wymagać.

„W przypadku pojawienia się wymogu szczepień, każda stewardesa, która nie została zaszczepiona i/lub nie dostarczyła dokumentów potwierdzających szczepienia do United, nie będzie mogła służyć w żadnym locie do miejsca docelowego w kraju, w którym istnieje wymóg szczepień, ” powiedział AFA.

United w zeszłym tygodniu zaoferowało swoim pilotom 13 godzin wynagrodzenia, jeśli przedstawią dowód szczepienia przed 1 czerwca, 12 godzin przed 10 czerwca i 11 godzin później do 30 czerwca, kiedy zachęta się kończy.

Według rzecznika firmy, prawie 80% z około 12 500 pilotów United zostało zaszczepionych.

Scott Kirby, dyrektor naczelny United, powiedział w styczniu, że chce to zrobić Obowiązkowe szczepienia pracowników Ale firma nie podjęła jeszcze żadnej decyzji. Konkurencja linie lotnicze Delta Powiedział w zeszłym miesiącu, że szczepionka będzie Obowiązkowe dla nowych pracowników. Zarówno Delta, jak i amerykański Pracownikom zaproponowano dodatkowy urlop na szczepienie.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *