Polska Nordycka Dania Kijowska Agencja Ochrony Środowiska zawiesza gazociąg Danii nad Bałtykiem nad recesją bałtycką

Dania cofnęła pozwolenie na budowę gazociągu mającego sprowadzać norweski gaz do Polski, powołując się na konieczność oceny, czy projekt może być szkodliwy dla siedlisk niektórych gatunków gryzoni i nietoperzy.

Ta decyzja oznacza przeszkodę w wysiłkach Polski na rzecz bezpieczeństwa energetycznego. Polska liczy na rurociąg o nazwie Polish Pipe, który pomoże kontrolować swoją zależność od rosyjskich źródeł energii.

Duńska Rada Apelacyjna ds. Środowiska i Żywności ogłosiła w czwartek, że cofnęła pozwolenie na grunty wydane w 2019 r. dla Baltic Pipe.

Według Rady Odwoławczej 210-kilometrowy (130-milowy) schron Nordic Birch podczas budowy środków ochrony szczurów i nietoperzy nie został wystarczająco zatwierdzony dla projektu zapewnionego przez Duńską Agencję Ochrony Środowiska. Rury w całej Danii.

Ta decyzja oznacza, że ​​Duńska Agencja Środowiska musi przeprowadzić dalsze badania.

Polski wiceminister spraw zagranicznych Markin Brydox powiedział, że ma nadzieję, że Polska w końcu otrzyma pozwolenie.

„Ochrona środowiska jest bardzo ważna i musimy przestrzegać wszystkich przepisów, ale równie ważne jest bezpieczeństwo energetyczne. Musimy zważyć te dwie rzeczy, aby zrealizować ten projekt” – powiedział.

Baltic Pipe został zaprojektowany w celu dostarczenia norweskiego morskiego gazu ziemnego z Morza Północnego do Polski przez Danię. Rurociąg miał zostać ukończony jesienią 2022 roku.

„Ten projekt musi zostać zakończony jak najszybciej z korzyścią dla Rzeczypospolitej Polskiej i całej Europy Środkowej. Ufamy dobrej woli duńskiego rządu” – powiedział Bridax w wywiadzie dla państwowego radia.

Polska była rozczarowana w zeszłym miesiącu, gdy administracja Bidena zniosła sankcje na firmę nadzorującą Nort Stream 2, prawie ukończony gazociąg, który dostarcza rosyjski gaz do Niemiec.

Nortstream 2 pozwoli Rosji stracić lukratywne opłaty za transport na Ukrainę i usunąć dewizy z Kijowa w walce o władzę z Moskwą.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *