Za kulisami przygotowywanie zamówienia. Niespodzianka na Zjednoczonej Prawicy

Za kulisami przygotowywanie zamówienia.  Niespodzianka na Zjednoczonej Prawicy

  • Kontrowersyjny projekt został opublikowany w piątek na rządowych stronach internetowych, eliminując możliwość odmowy wykonania nakazu
  • – Szybkość nas zaskoczyła – przyznaj się w rozmowie z „Viborką” Dziennikarze, którzy rozpoczęli atak informacyjny, bronią nowych zasad
  • Kovinovi są przeciwni zmianom. Według gazety Pais zgodził się na rachunek z Solidarną Polką bez umowy
  • Więcej informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

– W piątek zakończyły się rozliczenia polityczne, Pice dał zielone światło i poparł nasz plan. Ale tego samego dnia druk był na stronach Sezmina, a szybkość nas zaskoczyła – podają źródła w „Viborxa” w okolicach Gbigno Geopro. Według gazety, ze względu na szybkie tempo, przedstawiciele jedności Polski wybierają teraz jedynie ataki informacyjne – m.in. Wczorajsze wypowiedzi wiceministra sprawiedliwości Marka w Warszawie.

Informacja o zdziwieniu Gibrisa jest powiązana z szybkością prac nad projektem Onet donosi wczoraj O pilnych pismach skierowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości do Ministrów Sprawiedliwości. Ministerstwo żąda danych dotyczących grzywien (ilu było w stanie rozpoznać prawo obywatela do odmowy wykonania nakazu). Wydaje się, że resort szybko szuka „podstaw” dla nowej ustawy.

Zaskoczeniem była jednak umowa, której udało się uniknąć w negocjacjach między Paisem a Solidarną Polką. Partia Gov. Od początku była krytyczna wobec planu. W rozmowie z „Wyborczą” osoby z tego środowiska skrytykowały sposób jej przedstawienia oraz ścieżkę legislacyjną projektu. – Nie mamy rady koalicyjnej, więc jesteśmy zaskoczeni ustawami naszych sojuszników – mówi gazecie jeden z delegatów. – Ponownie zgłaszają go jako ustawę parlamentarną bez rady i opinii innych resortów – dodaje.

READ  Polski projekt ustawy Ważne prawo nadawcze i sprawiedliwość Parlament Europejski uważa, że ​​Islandia Norwegia jest ukierunkowana na UE

Reszta tekstu pod filmem.

Kontrowersyjny akt. Bilety nie można odmówić

W piątek na rządowych stronach internetowych pojawił się kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy – Kodeks postępowania w niewłaściwych przypadkach. Nowe wpisy obejmują cofnięcie prawa do odmowy wykonania zamówienia, które obejmuje inne, lub „uważa się za karę po otrzymaniu przez skazanego”.

Jak można przeczytać w uzasadnieniu do projektu, jego celem jest „uregulowanie postępowań w sprawach o drobne wykroczenia i zwolnienie sędziów sądów powszechnych z obowiązków związanych z prowadzeniem dochodzeń w sprawach o wykroczenia”. Poseł John Kantak został upoważniony do reprezentowania wnioskodawców i prowadzenia dalszych prac nad ustawą.

„Ponadto proponowana procedura uwolniłaby funkcjonariuszy od wnoszenia licznych wyroków za przesłaniem informacji o sprawie do sądu”. Obecnie, jeżeli skazany odmówi przyjęcia mandatu karnego, to do sądu wystąpi z wnioskiem o ukaranie tej osoby.

Kontrowersje mogą wynikać ze zmian w artykule 97 tej ustawy. Zgodnie z nowelizacją należy usunąć drugi punkt, który stanowi, że „sprawca może odmówić przyjęcia mandatu karnego”.

W uzasadnieniu przywołał również wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który wielokrotnie podkreślał, że „przestępstwa drobne powinny być skutecznie ścigane i ustanawiać procedury pomagające skazanym bez konieczności podejmowania działań przed sądami”.

Zmienione zostanie również brzmienie kolejnego artykułu, który odtąd stanowi, że „w postanowieniu tym będzie obowiązywał obowiązek zapłaty kary w terminie 7 dni od dnia orzeczenia tym nakazem oraz skutki jej nieuiszczenia w terminie”. Jednak kolejna część tej zasady jest ważna, ponieważ jest „uważana za karę po otrzymaniu przez skazanego”.

READ  Cofix zamierza do 2024 roku prawie podwoić swoją obecność w Polsce

(kb, „Gazette Viborxa”, Onet, BAP)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *