Międzynarodowe rozprzestrzenianie się wirusa koronowego. Dzięki szczepionkom w tunelu widać światło – szefa eurogrupy

Przewodniczący strefy euro Basel Donohue ostrzegł na poniedziałkowej konferencji prasowej, że wybuch koronawirusa może zaostrzyć istniejący wcześniej brak równowagi w strefie euro. Jednak dzięki programom szczepień w UE w tunelu jest światło – powiedział.

– Widząc to ryzyko, przyznajemy też, że w ostatnich tygodniach nastąpił spory wzrost. Dzięki wdrożeniu programów szczepień w całej Europie światło można teraz zobaczyć na końcu tunelu. Ale irlandzki polityk powiedział po wideokonferencji ministrów finansów strefy euro, że z pewnością nie ma czasu na samozadowolenie, gdy pojawiły się nowe fale i nowe typy wirusów.

Przemawiając na tej samej konferencji prasowej, Europejski Komisarz Gospodarczy Pavlo Gentiloni powiedział, że jednym z największych zagrożeń gospodarczych jest możliwość wyjścia strefy euro w zupełnie innym tempie niż kryzys.

„Kiedy zdajemy sobie sprawę z potrzeby szybkiego rozwiązania problemu nierówności, musimy nadal zapewniać wsparcie w razie potrzeby” – powiedział, dodając, że wymagałoby to skoordynowanej i wszechstronnej reakcji politycznej.

Biznes INTERIA.PL na Twitterze. Przeczytaj z nami wiadomości gospodarcze

– Rozwiązanie problemu stabilności zadłużenia będzie wymagało nie tylko działań w zakresie polityki pieniężnej, ale także przyspieszenia potencjalnego wzrostu. Musimy zwrócić szczególną uwagę na nierówności wynikające ze społecznych skutków kryzysu, które nie są jeszcze w pełni zdane. Gentleoni doszedł do wniosku, że musimy unikać dalszego pogłębiania i tak już chaotycznych nierówności w naszych społecznościach.

READ  Warszawa potwierdza, że ​​pierwsze polskie myśliwce MiG-29 wylądowały na Ukrainie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *