Wyrzucony z Kongresu Jorge Santos zapowiedział ponowne kandydowanie

Wyrzucony z Kongresu Jorge Santos zapowiedział ponowne kandydowanie

WASZYNGTON (AP) – Były republikanin USA George Santos, który był Wydalony z Kongresu W grudniu usłyszy zarzuty federalne za Oszustwo dawcy W kampanii 2022 ponownie ogłosił swoją kandydaturę do Izby Reprezentantów.

Santos, republikanin, który jest szóstym członkiem Izby wyrzuconym przez swoich kolegów z Izby, zamieścił w czwartkowy wieczór w serwisie X informację, że rzuci wyzwanie republikaninowi Nickowi Lalotie, który reprezentuje inną niż ta reprezentowana przez Santosa dzielnica na nowojorskim Long Island zanim został wyrzucony.

Santos ogłosił to po spotkaniu z prezydentem Joe Bidenem Stan Unii wydany I mieszając się ze swoimi byłymi kolegami, którzy głosowali za wydaleniem go z Kongresu po tym, jak A Wstrząsający raport Przez Komisję Etyki Izby Reprezentantów.

Santos, który wcześniej powiedział, że nie będzie się ponownie ubiegał o urząd z wyboru, powiedział w Channel

„Dziś wieczorem chcę ogłosić, że wracam do polityki i wyzywam Nicka do walki o NY1” – napisał Santos.

Santos złożył dokumenty w Federalnej Komisji Wyborczej w celu powołania komitetu kampanii i zadeklarował zamiar rzucić wyzwanie LaLocie w prawyborach Republikanów w czerwcu.

Lalota, jeden z liderów wysiłków mających na celu usunięcie Santosa, odpowiedział X, mówiąc: „Jeśli dokończenie pracy wymaga pokonania go w prawyborach, policz mnie”.

Demokrata Tom Suozzi, który reprezentował mandat zdobyty przez Santosa w 2022 r., ale zrezygnował ze względu na nieudaną kandydaturę na gubernatora Nowego Jorku, Odzyskaj teren W wyborach specjalnych w zeszłym miesiącu.

Santos ma Przyznaj się do kłamstwa O jego doświadczeniu zawodowym i wykształceniu podczas poprzedniej kampanii wyborczej.

Nie przyznał się do zarzutów, w tym okłamywania Kongresu na temat swojego majątku, otrzymywania zasiłku dla bezrobotnych, do którego nie był uprawniony, oraz wykorzystywania datków na kampanię na pokrycie wydatków osobistych, takich jak markowe ubrania.

Sędzia wstępnie wyznaczył termin rozprawy na wrzesień, po prawyborach.

READ  Chiny przeprowadzają „manewry strajkowe” wokół Tajwanu pod pretekstem prowokacji | Aktualności

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *