Wyniki NHL: Pantery przetrwały passę Maple Leafs w dogrywce, a Golden Knights prowadzą w serii nad Oilers

the Play-offy Pucharu Stanleya 2023 Weekend rozpoczął się od dwóch zabawnych meczów nr 5, kiedy Panthers pokonywali Maple Leafs na wyjeździe, a Golden Knights prowadzili u siebie Oilers w serii 3:2.

Floryda zdobyła bilet do finału Konferencji Wschodniej, wygrywając 3:2 po dogrywce nad Maple Leafs w piątym meczu. Toronto wróciło z dwóch bramek w dół, aby wymusić dogrywkę, ale Floryda zakończyła bieg z bramką Nicka Cousinsa. Pstryknięcie nadgarstkiem o 15:32 dogrywki. Panthers rozegrają następną rundę z miejscem w Pucharze Stanleya na linii.

Golden Knights objęli prowadzenie w serii 3-2 nad Oilers, wygrywając 4-3 w Las Vegas. W pierwszej tercji Edmonton prowadzili 2:1 nad Vegas, ale w drugiej tercji Golden Knights eksplodowali trzema bramkami przewagi, której nigdy nie oddają. Seria przeniesie się do Edmonton na mecz 6, zaplanowany na niedzielę.

Oto przegląd wszystkich wyników play-off Pucharu Stanleya.

Panthers przeżywają późny atak Leafs, by wygrać serię i awansować do ECF

Panthers zmierzają do pierwszego finału Konferencji Wschodniej od 1996 roku po wyeliminowaniu Maple Leafs w pięciu meczach. Floryda pokonała Toronto na wyjeździe, wygrywając piąty mecz w dogrywce wynikiem 3-2 po przetrwaniu późnego ataku Leafs.

Floryda prowadziła dwoma bramkami w pierwszej tercji, ale pozostała bez punktów do końca regulaminowego czasu, gdy Toronto zremisowało pod koniec trzeciej tercji. Jednak Nick Cousins ​​zatrzymał rajd Leafs, strzelając gola w dogrywce strzałem nadgarstka na mniej niż pięć minut przed końcem dogrywki.

Aaron Ekblad otworzył mecz zaledwie 3:31 w pierwszej tercji, wykorzystując wczesną grę w przewadze. Na mniej niż cztery minuty przed końcem meczu, Ekblad dodał swój drugi punkt w meczu, asystując Carterowi Verhaeghe, który dał Florydzie 2:0.

Toronto ponownie wycofało się na Florydę o 7:50 drugiej tercji, kiedy Morgan Riley uderzył nadgarstkiem obok bramkarza Panthers Siergieja Bobrowskiego. Następnie Maple Leafs zremisowali po 15:33 w trzeciej tercji, a William Nylander strzelił swojego drugiego gola w tylu meczach, ale próba powrotu ostatecznie okazała się daremna w dogrywce.

READ  Whitmore nie usprawiedliwia przegranej | Sporty

Panthers zmierzą się teraz z Hurricanes, którzy pokonali Devils w pięciu meczach ostatniej rundy.

Golden Knights przeżywają gorący drugi okres, aby poprowadzić serię nad Oilers

Golden Knights wykorzystali przewagę w drugiej połowie, aby pokonać Oilers 4:3 i objąć prowadzenie 3:2 w drugiej rundzie play-off. Przegrywając 2:1 po pierwszej tercji, Vegas pokonało Edmonton 3:0 w drugiej tercji, a Mark Stone, Riley Smith i Nicholas Hague strzelili po golu. Connor McDavid doprowadził Oilers do jednego punktu po zdobyciu gola w trzeciej tercji 2:40, ale Rycerze utrzymali prowadzenie aż do końcowego sygnału dźwiękowego.

Jack Eichel, który asystował przy bramkach Stone’a i Hague’a, strzelił pierwszego gola Vegas w meczu o 3:52 pierwszej tercji.

Ta seria obróciła się jak wahadło, ponieważ zwycięstwo w Vegas oznacza, że ​​żadna z drużyn nie zgromadziła kolejnych zwycięstw w tej serii. Był to jednak pierwszy mecz rozstrzygnięty różnicą mniej niż dwóch bramek.

Darnell Nurse z Edmonton i Alex Pietrangelo z Vegas opuścili Game 5 po otrzymaniu zawieszenia na jeden mecz za incydenty, które miały miejsce w Game 4. Obaj mają wrócić na Game 6.

Z Vegas prowadzącym 3-2, seria przenosi się do Edmonton – gdzie Oilers osiągnęli 3-2 po sezonie – na mecz 6 w niedzielę. Zwycięstwo Złotych Rycerzy dałoby im awans do pierwszego finału Konferencji Zachodniej od 2021 roku.