Nastolatki wracają do domu „przerażone” chęcią uratowania tonącej pary

Nastolatki wracają do domu „przerażone” chęcią uratowania tonącej pary

Dwie nastolatki z Montrealu przepełniły się wdzięcznością, gdy wróciły do ​​domu po uratowaniu pary przed utonięciem na Barbadosie.

Emma Basserman (14 l.) i Zoe McClinske Ireland (13 l.) wylądowały na lotnisku Trudeau w Montrealu późnym wieczorem w środę. Obydwoje mówią, że byli zaskoczeni, jak dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja ratownicza w ciągu ostatnich kilku dni.

„To był ogromny szok” – powiedziała Emma w wywiadzie po wylądowaniu samolotu.

„Bo dla nas, wiesz, jest to coś, co robi każdy, gdy widzi kogoś w niebezpieczeństwie. I oni też pójdą i mu pomogą”.

Emmę i Zoe okrzyknięto bohaterami po tym, jak nurkowały we wzburzonej wodzie przy plaży w południowej części Barbadosu, gdy usłyszały wołanie o pomoc.

Emma, ​​wyczynowa pływaczka trenująca w Dorval Swimming Club, wzięła udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w karaibskim kraju. Ojciec Zoe, Chuck McClinsky, jest krajowym trenerem rozwoju w klubie pływackim Dorval, a Zoe trenowała ten sport aż do zeszłego roku.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy


Kliknij, aby odtworzyć wideo:

Nastolatki z Quebecu uhonorowane za bohaterską akcję ratowniczą w wodzie na Barbadosie


Nastoletnie dziewczęta przepłynęły około 15 metrów od miejsca zdarzenia, aby pomóc Belindzie Stone, mieszkance Londynu, w Anglii, wrócić na brzeg. Stone wypłynął, ale został porwany przez wiatr, a w ośrodku nie było ratowników.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Po bezpiecznym powrocie na brzeg Emma i Zoe zdają sobie sprawę, że mąż Stone również potrzebuje pomocy Wypłynęli z deską boogie, aby go również uratować.

Zoe powiedziała, że ​​na początku była zszokowana i nieco zdezorientowana faktem, że ich działania stały się wirusowe, ale jest wdzięczna, że ​​wywarło to pozytywny wpływ.

Dziewczyny pozostają w kontakcie z kamieniami.

READ  Warcaby piłkarskie Dynasty Fantasy Football 2022: Jak i gdzie wybrać do biegania

„Jesteśmy przyjaciółmi na Facebooku” – powiedziała Zoe. „Napisali o nas świetny post, za co jesteśmy bardzo wdzięczni”.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

„Silni i zdeterminowani” nastolatkowie.

Rodzice są dumni z dziewcząt, które wychowali.

Tara White, matka Emmy, opisała swojego nastoletniego syna jako „bardzo dobrą duszę”. Jako specjalną nagrodę za swoje czyny Emma otrzyma locamadas Pana Puffsa, czyli smażone kulki z ciasta.

„Był po prostu osobą potrzebującą” – powiedział White z lotniska. „Wcale mnie nie dziwi, że tak zrobiła”.

Miklińsk, ojciec Zoe i trener pływania, który był na wycieczce, powiedział, że jest bardzo szczęśliwy i dumny z dziewcząt za pomoc.

„Obydwoje są wspaniałymi dziećmi, silnymi i zdeterminowanymi”.

Matka Zoe powiedziała, że ​​zakres ich bohaterskich czynów stał się jasny, gdy rozmawiała z Belindą Stone o akcji ratunkowej.

„Ona (Stone) powiedziała nam, że planowała swój testament podczas pływania po oceanie i nie wiedziała, czy do niej wrócą” – powiedziała Michelle Ireland. „Wtedy naprawdę sprowadziło się do tego, co zrobili”.

Dwoje nastolatków wróciło już do szkoły. Emma planuje kilka dni odpoczynku przed powrotem do pływania wyczynowego, podczas gdy Zoe będzie nadal grać w koszykówkę.

Renald Hawkins, dyrektor generalny oddziału Towarzystwa Ratującego Życie w Quebecu, pochwalił dziewczęta za wykorzystanie swoich umiejętności pływania do ratowania innych.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Według Hawkinsa Towarzystwo Ratujące Życie prawdopodobnie uhonoruje Emmę i Zoe podczas corocznej gali, podczas której uhonorują mieszkańców Quebecu, którzy zapobiegli utonięciu.

„Kiedy zobaczyłem to w mediach społecznościowych, pogratulowałem im, ponieważ ratowali życie i wypełniają naszą misję, ponieważ naszą misją jest ratowanie życia” – powiedział w czwartek.

-Z plikami Felicji Parrillo, Amandy Gilwickiej, Phila Carpentera i Annabelle Olivier z Global

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

READ  Calgary Flames rozstaje się z GM Bradem Trelivingiem

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *