Wykład w muzeum z ekspertami kosmicznymi odpowiada na pytania Ottawy dotyczące Księżyca

Wykład w muzeum z ekspertami kosmicznymi odpowiada na pytania Ottawy dotyczące Księżyca

Pierwsza pełnia księżyca pojawiła się na niebie dopiero po 25 dniach roku kalendarzowego 2024. Przypadkowo dla mieszkańców Ottawy zainteresowanych tym tajemniczym ciałem niebieskim ten wieczór był okazją do uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania.

Fundacja Ingenium była gospodarzem wykładu zatytułowanego „Eksploracja Księżyca: przeszłość i teraźniejszość” w Kanadyjskim Muzeum Kosmonautyki i Lotnictwa w dniu 25 stycznia. Wydarzenie poprowadzili główni mówcy, dr James Green, były szef naukowy NASA, i dr Caroline. -Emmanuelle Morissette, naukowiec programowy w Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej.

Tłum entuzjastów kosmosu przeszedł obok muzealnej wystawy replik samolotów i udał się do sali wykładowej, gdzie miał możliwość zadawania pytań ekspertom.

Green wnosi do pokoju 40 lat doświadczenia NASA. Od czasu przejścia na emeryturę w 2022 r. pracował nad licznymi programami informacyjnymi i opowiadał się za znaczeniem zrozumienia astronomii przez szerszą społeczność.

„Jako gatunek nie będziemy w stanie przetrwać długo bez przestrzeni kosmicznej” – powiedział Green, podkreślając znaczenie satelitów krążących wokół Ziemi i innych osiągnięć kosmicznych. „Nasz statek kosmiczny może wskazać początek sezonu wegetacyjnego i powiedzieć nam, co i co produkować”. Importowanie Klęski żywiołowe można przewidzieć przed ich wystąpieniem.

„Eksploracja kosmosu daje nam wielką szansę. W kosmosie możemy razem pracować i praktykować pokój.

— dr James Green, były szef naukowy NASA

Morissette zapewniła widzom bardziej lokalne i współczesne spojrzenie na obecny stan kanadyjskich eksploracji Księżyca. Kanadyjski astronauta Jeremy Hansen znajduje się wśród astronautów, którzy mają wziąć udział w kolejnej misji załogowej NASA na Księżyc i z powrotem we wrześniu 2025 r.

„Kanadyjska Agencja Kosmiczna pracuje nad najlepszymi sposobami zapewnienia astronautom zdrowia i dostępu do opieki nawet wtedy, gdy są daleko” – powiedziała Morissette. „Ma to również podobieństwa ze sposobami, w jakie możemy pomóc odległym społecznościom w Kanadzie, które nie mają dostępu do opieki zdrowotnej”.

READ  Astronomowie obserwują dylatację czasu we wczesnym wszechświecie | przestrzeń

Obecność głównego mówcy z Ameryki i Kanady podkreśliła dominujący w całym wykładzie temat pracy poza granicami. Eksploracja kosmosu była historycznie procesem opartym na współpracy między narodami. Na przykład Kanada współpracuje ze Stanami Zjednoczonymi, Japonią, Rosją i Europejską Agencją Kosmiczną przy obsłudze Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na niskiej orbicie około 400 kilometrów nad Ziemią.

„Eksploracja kosmosu daje nam wielką szansę” – powiedział Green. „W kosmosie możemy razem pracować i praktykować pokój”.

W wydarzeniu wzięło udział wielu przedstawicieli szerszego środowiska naukowego, w tym profesorowie uczelni.

„Zawsze interesują mnie takie wydarzenia” – powiedziała Pamela Wolfe, profesor chemii na Uniwersytecie Carleton. „Eksploracja kosmosu jest super.”

Eksploracja kosmosu, zwłaszcza Księżyca, stała się w ostatnich latach gorącym tematem. Program NASA Artemis, będący przedmiotem dyskusji przez cały wieczór, to wieloetapowy projekt, którego kulminacją ma być wylądowanie ludzi na Księżycu pod koniec 2026 roku.

Hansen bierze udział w misji Artemis 2, podczas której załoga statku kosmicznego Orion planuje okrążyć Księżyc bez lądowania przed powrotem na Ziemię. Oczekuje się, że Artemis 3 doprowadzi do pierwszego od ponad 50 lat lądowania człowieka na Księżycu.

NASA ma nadzieję, że misje Artemis pobudzą wyobraźnię świata, tak jak słynna misja 55 lat temu, kiedy amerykański astronauta Neil Armstrong pozostawił swój trwały ślad na Księżycu w lipcu 1969 roku.

Eksploracja Marsa jest postrzegana jako kolejny logiczny krok w eksploracji kosmosu i była również omawiana przez całą noc. Wielu naukowców z NASA ma powody wierzyć, że zapylona, ​​lodowa czerwona planeta była kiedyś pokryta wodą podobnie jak Ziemia. Green ma na ten temat rozległą wiedzę, gdyż był nawet konsultantem naukowym przy przebojowym filmie science-fiction Ridleya Scotta z 2015 roku. Marsjanin.

Fundacja Ingenium, która prowadzi Muzeum Kosmosu, Kanadyjskie Muzeum Nauki i Technologii oraz Kanadyjskie Muzeum Rolnictwa i Żywności, zorganizowała wydarzenie, aby przyciągnąć więcej osób zainteresowanych zrozumieniem naszego świata.

READ  Astronomowie uważają, że wyludniona atmosfera świata została całkowicie zdmuchnięta: ScienceAlert

„Eksploracja kosmosu przynosi korzyści wszystkim, ale wiele osób o tym nie wie” – powiedziała Cassandra Marion, dyrektor wydarzenia oraz geolog i planetolog w Ingenium. „Za każdym razem, gdy ktoś korzysta z telefonu komórkowego, korzysta z technologii kosmicznej. Za każdym razem, gdy ktoś sprawdza pocztę, korzysta z technologii kosmicznej. Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, abyśmy organizowali wydarzenia związane z przestrzenią kosmiczną tylko po to, aby dzielić się emocjami i wiedzą na temat znaczenie przestrzeni.”

NASA i Fundacja Ingenium twierdzą, że traktują priorytetowo zdobycie zainteresowania młodych ludzi. Green był gospodarzem sponsorowanego przez NASA podcastu „Gravity Assist” skierowanego do młodych entuzjastów nauki.

„‚Wspomaganie grawitacyjne’ to termin planetarny, którego używamy podczas eksploracji kosmosu” – powiedział Green. „Ale wszyscy w NASA i CSA mieli swoją własną„ pomoc grawitacyjną ” – coś lub kogoś, co pchnęło ich do dalszego zgłębiania swoich zainteresowań kosmosem i nauką”.

Model łazika można oglądać w holu Kanadyjskiego Muzeum Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej [Photo © Ryan Clark]


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *