Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w firmę Epic Games, twórcę Fortnite, aby stworzyć nowy „świat”.

Disney inwestuje 1,5 miliarda dolarów w firmę Epic Games, twórcę Fortnite, aby stworzyć nowy „świat”.

Walt Disney Company inwestuje 1,5 miliarda dolarów w… Fortnite Oraz twórca silnika Unreal Engine Epic Games, Spółki ogłosiły w środę. Wspólnie zbudują „całkowicie nowy świat gier i rozrywki, który poszerzy zakres ukochanych historii i doświadczeń Disneya” – czytamy w komunikacie prasowym. Partnerstwo oczekuje jednak na zatwierdzenie przez organy regulacyjne coś Oczekuje się, że „wkrótce” Według Epic Games wideo.

„The Walt Disney Company i Epic Games będą współpracować nad zupełnie nowym światem gier i rozrywki, poszerzając zakres ukochanych historii i doświadczeń Disneya” – napisał przedstawiciel Disneya w oświadczeniu. „W ramach wieloletniego projektu Disney zainwestuje także 1,5 miliarda dolarów w nabycie udziałów w Epic Games”.

Szczegóły na temat „Persistent World” Disneya i Epic Games, określanego jako „światowej klasy gra, która angażuje… Fortnite„, rzadkie, ale będzie to miejsce poświęcone wszystkim rzeczom Disneya, Pixara, Marvela, Gwiezdnych Wojen i Avatara. W ogłoszeniu wskazano również, że będzie to miejsce, w którym ludzie będą mogli „bawić się, oglądać, robić zakupy i wchodzić w interakcję z treściami , postacie i historie” z franczyzy Disneya. Wygląda na to, że Disney chce stworzyć produkt przypominający metaświat, który będzie punktem kompleksowej obsługi firmy, bez konieczności udawania się gdziekolwiek indziej.

Zdjęcie zamieszczone obok komunikatu prasowego przedstawia co najmniej cztery odrębne światy przeplatane różnymi franczyzami i firmami Disneya. Jest jedna wyspa, na której Marvel i Lucasfilm żyją w harmonii Rozwal to, Ralph Ma wysoki wzrost bezpośrednio naprzeciwko A Koszmar przed świętami Bożego Narodzenia ogród. Przypomina to mapy, które Disney tworzy dla swoich prawdziwych parków tematycznych.

„To największe w historii wejście Disneya w świat gier i zapewnia znaczne możliwości wzrostu i ekspansji” – oznajmił w oświadczeniu dyrektor generalny Disneya Bob Iger. „Nie możemy się doczekać, aż fani poznają historie i światy Disneya, które kochają, w nowy i innowacyjny sposób”.

READ  Howard Stern atakuje Johnny'ego Deppa: „Jest narcystyczny i apodyktyczny”

Zdjęcie: Epic Games, The Walt Disney Company

Postacie Disneya nie są obce Epic Games: możesz już zmusić Spider-Mana, Dartha Vadera i Jacka Skellingtona do walki Fortnite. To jest na górze FortniteWydarzenie Marvel Nexus War z 2020 roku, które obejmowało cały sezon. Ogłoszono to również w środę liga rakietowa, Opracowany przez firmę Psyonix, której właścicielem jest Epic Games, otrzymasz… Mandalorianin aktualizować Wydarzenie potrwa od 7 do 21 lutego.

Podobnie Lego i Sony dokonały znaczących inwestycji w Epic Games w 2022 r., przekazując po 1 milionie dolarów na rzecz fundacji Epic Games. Fortnite producent. Owoce tego partnerstwa zostały opublikowane w tym roku w wydawnictwie LEGO FortniteA Rzemiosło Maine-Jak gra o budowaniu otwartego świata. Po premierze pobiła rekordy graczy, osiągając 2,45 miliona graczy jednocześnie i pozostaje niezwykle popularna. Jest to dodatek do wydania Fortnite'S Wyścig rakietowy I Festiwal Fortnite'a Games przyciągnęło w chwili premiery 7,6 miliona jednoczesnych graczy. Biorąc pod uwagę ten sukces, nie ma się co dziwić Wartość Epic Games wynosi 31,5 miliarda dolarów Od 2022 r. Fortnite Już samo to przynosi miliardy dolarów przychodów i stale rośnie.

Jednak wszystkie te sukcesy stoją w jaskrawym kontraście z rzeczywistością biznesową Epic Games; Według dyrektora generalnego Tima Sweeneya firma wydaje więcej, niż zarabia. Pod koniec września Epic Games zwolniło także 16% swojej siły roboczej, czyli około 830 osób.

„Od jakiegoś czasu wydajemy więcej pieniędzy, niż zarabiamy, inwestując w kolejną ewolucję Epic i rozwój Fortnite jako ekosystemu dla twórców inspirowanego Metaverse” – napisał Sweeney w e-mailu do pracowników we wrześniu. „Od dawna byłem optymistą, że uda nam się przejść tę transformację bez zwolnień, ale z perspektywy czasu było to nierealne”.

chwila Firmy takie jak MetaOraz Microsoft i Nawet samego Disneya Po wycofaniu się z projektów Metaverse Sweeney utrzymywał Epic Games na dobrej drodze, nawet jeśli oznaczało to znaczne inwestycje i utratę pracowników. Jego wizja Fortnite Metaświat to jedyna rzecz, która pozostaje niezmienna przez lata. Partnerstwo z Disneyem może być jednym ze sposobów, aby naprawdę się skupić.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *