Wybór komisji republikanów na potencjalnego następcę republikana Bucka jest ratunkiem dla Boeberta

Wybór komisji republikanów na potencjalnego następcę republikana Bucka jest ratunkiem dla Boeberta

DENVER (AP) – W czwartek wieczorem komisja Republikanów w Kolorado podjęła niespodziewaną decyzję o wyborze byłego burmistrza Grega Lopeza na potencjalnego następcę senatora USA Kena Bucka do listopadowych wyborów powszechnych, co uratowało kandydaturę republikaniny Lauren Boebert na inne biuro. Kadencja w Kongresie.

Lopez będzie teraz kandydować jako kandydat Republikanów w wyborach specjalnych, które odbędą się 25 czerwca Rezygnacja Paka Tymczasem główni kandydaci GOP rywalizują o następcę kongresmena.

Ryzyko było jednak znacznie większe niż utrzymanie miejsca Bucka w Izbie Reprezentantów USA dla Republikanina.

Spośród dziewięciu pretendentów walczących o nominację w wyborach specjalnych siedmiu bierze także udział w wyścigu głównym z Boebertem. Kongresmenka skrajnie prawicowa Do wyścigu wskoczył po bliskiej porażce Na miejscu, które obecnie zajmujesz.

Choć Lopez najprawdopodobniej wygra w ciemnoczerwonym okręgu, będzie pełnił funkcję legislatora i planuje ustąpić po zaprzysiężeniu zwycięzcy wyborów powszechnych w styczniu. Dla dwóch głównych przeciwników Boeberta, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce, udział w wyborach specjalnych był dobrodziejstwem.

Mogli kandydować w dwóch różnych wyborach na to samo miejsce, aby zyskać więcej uwagi, nagłośnienia w mediach i możliwości gromadzenia funduszy. Zwiększyłoby to ich szanse na wygranie głównego wyścigu, ponieważ nazwisko Boeberta i ogromne fundusze na kampanię je przewyższają.

To napięcie było widoczne podczas sześciogodzinnego spotkania, które odbyło się w czwartek przy sześciu głosach, co w wyborach specjalnych na urząd Bucka podzieliło dwie opcje: Lopeza i byłego senatora stanu Jerry'ego Sonnenberga, jednego z najsilniejszych głównych pretendentów Boeberta.

Przez cały wieczór pojawiały się oskarżenia, że ​​Park zamierzała wykoleić kampanię Boeberta, ustępując wcześnie i dając szansę jednemu z przeciwników na awans. Boebert podtrzymał ten zarzut, stwierdzając w poprzednim oświadczeniu, że „ establishment sfabrykował porozumienie za kulisami, próbując sfałszować wybory”.

Pak zaprzeczył, że taki był jego zamiar.

Boebert wysłał list do delegatów przed spotkaniem, zachęcając ich do wybrania kandydata na kandydata, aby „nie wpływać na zwykłe prawybory w sposób, który zepsułby cały proces i dał kandydatowi nieuczciwą szansę”.

READ  Rodzice pozywają po tym, jak nastolatek umiera po wylądowaniu na Florydzie

To rozgniewało jej głównych przeciwników, w tym byłego senatora stanu Teda Harveya.

Na scenie Harvey skrytykował tych, którzy głosowali na Lopeza, po tym, jak zajął trzecie miejsce z największą liczbą głosów.

„Nie zrobili tego, aby wesprzeć kandydata Grega Lopeza, zrobili to, aby wesprzeć swoich własnych kandydatów, których nie było tu dziś wieczorem. To nie tylko naraża nas na ryzyko, ale także naraża nasz naród” – powiedział Harvey.

Następnie Harvey poprosił swoich zwolenników, aby rzucili się za Sonnenberga, jednego z głównych przeciwników Harveya. Sonnenberg ledwo przegrał z Lopezem w ostatecznym głosowaniu i wydawało się, że zlekceważył porażkę.

„To nie jest mecz dla słabych” – powiedział, wskazując na mieszany tłum. „Całkowicie to rozumiem. Podjęli decyzję”.

Lopez to były burmistrz Parker w Kolorado, który dwukrotnie bezskutecznie ubiegał się o urząd gubernatora, i powiedział, że „wykona najlepszą pracę, jaką potrafi i będzie reprezentował ten stan najlepiej, jak potrafię”.

Pomaga to zachować otwarte pole dla Boeberta, który wyrobił sobie sławę skrajnie prawicową reputacją charakteryzującą się ostrym stylem politycznym i pozostaje dobrze znaną postacią wśród konserwatystów w całym kraju, choć wywołującą podziały.

Podczas gdy Boebert trafiała na pierwsze strony gazet ze swoimi skandalami, w tym z jej taśmą Obmacywanie i palenie na randce Na scenie w Denver otrzymała także poparcie byłego prezydenta Donalda Trumpa i obecnego spikera Izby Reprezentantów Mike'a Johnsona.

Te wotum zaufania prawdopodobnie będą miały duże znaczenie dla Boeberta w nowej dzielnicy, obejmującej równiny Kolorado, gdzie w 2020 r. wyborcy przeważającą większością poparli Trumpa, a przeciwnikami są mniej znani lokalni republikanie.

Komisja spotkała się na terenach targowych w Hugo w Kolorado. To małe miasteczko, liczące około 800 mieszkańców, ale legenda i zdjęcia wskazują, że na przełomie XIX i XX wieku zatrzymał się tam ówczesny prezydent Theodore Roosevelt, aby zjeść posiłek z kowbojami.

READ  Zapasy i ropa spadają na początku tygodnia, gdy w Chinach wybuchają protesty związane z koronawirusem

Pod koniec ubiegłego roku Boebert przeniosła się na wschód, aby dołączyć do wyścigu w tym okręgu, po tym, jak w 2022 r. omal nie straciła swojego poprzedniego mandatu z ramienia Partii Republikańskiej na rzecz kandydata Demokratów.

Niewielki margines zrodził pytania o to, czy jej Trumpowski styl jest nadal popularny wśród wyborców GOP. Po tym, jak Demokratka, która prawie ją pokonała, nadal osiągała lepsze wyniki w spodziewanym rewanżu w 2024 r., kongresmenka zmieniła okręg.

Posunięcie to wywołało narzekanie na manewry polityczne, a niektórzy z kluczowych krajowych przeciwników Boeberta oskarżyli je o „tuszowanie”.

Broniła tego posunięcia, twierdząc, że jej głos jest nadal potrzebny w Kongresie, a jej odejście ze starej dzielnicy ułatwia Republikanom utrzymanie mandatu, a tym samym większości w Izbie Reprezentantów USA.

Możliwość poruszania się po okręgu otworzyła się przed Boebertem po tym, jak w zeszłym roku Pack ogłosił, że nie będzie się ubiegał o reelekcję, powołując się na sposób, w jaki jego partia potraktowała Trumpa.

Pack nagle zrezygnował i opuścił Kongres 22 marca, powołując się na „kłótnie i bzdury”, które, jego zdaniem, szerzą się obecnie po Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

___

Badin jest członkiem korpusu inicjatywy Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative. Raport dla Ameryki Jest to ogólnokrajowy program non-profit, w ramach którego dziennikarze pracują w lokalnych redakcjach, aby informowali o tajnych kwestiach.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *