Były gubernator Maryland Larry Hogan ogłasza swoją kandydaturę do Senatu

Były gubernator Maryland Larry Hogan ogłasza swoją kandydaturę do Senatu
  • Napisane przez Madeleine Halpert
  • BBC News, Nowy Jork

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Larry Hogan, popularny były republikański gubernator Maryland, ogłosił swoją kandydaturę do Senatu USA.

Hogan był wybitnym krytykiem Donalda Trumpa i w zeszłym miesiącu zrezygnował z kierowania zewnętrznym ruchem o nazwie No Labels.

W nagraniu wideo opublikowanym w piątek w serwisie X ogłosił, że będzie startował w swoim stanie.

Hogan powiedział, że przystępuje do wyścigu „nie po to, aby służyć jednej partii, ale aby przeciwstawić się obu stronom, walczyć o Maryland i naprawić zepsutą politykę naszego kraju”.

„To właśnie zrobiłem jako gubernator Maryland i dokładnie tak będę służył Maryland w Senacie” – powiedział.

Obecnie funkcję tę pełni demokratyczny senator Ben Cardin, który ogłosił odejście na emeryturę. Hogan jest jak dotąd jedynym znanym Republikaninem, który wziął udział w wyścigu.

Republikanin Demokratów David Trone i dyrektor hrabstwa Prince George Angela Alsobrooks rywalizują w prawyborach Demokratów o mandat.

Przed opuszczeniem urzędu z wysokim poparciem Hogan wygrał dwie kadencje jako gubernator stanu Maryland, co od dawna wskazywało, że preferuje Demokratów.

Był pierwszym republikańskim gubernatorem od 64 lat, który wygrał drugą kadencję i przedstawiał się jako umiarkowany w czasach, gdy partia przesuwała się na prawicę.

Dwa lata temu Republikanie poprosili go, aby rzucił wyzwanie senatorowi Demokratów Chrisowi Van Hollenowi, ale odrzucił tę propozycję.

Hogan jest współprzewodniczącym zewnętrznej grupy No Labels, co wywołało spekulacje, że może kandydować na prezydenta jako kandydat trzeciej partii.

Poparł jednak Nikki Haley, która w wyścigu o nominację Republikanów na prezydenta pozostawała daleko w tyle za Trumpem.

Innym stanem, w którym Republikanie przygotowują się do usunięcia Demokraty, jest Montana, gdzie w piątek republikanin stanowy Matt Rosendale również ogłosił swoją kandydaturę do Senatu.

Jego oświadczenie rozpoczyna zaciętą podstawową bitwę GOP w kluczowym wyścigu o pokonanie urzędującego senatora Partii Demokratycznej Jona Testera.

Zmierzy się z konserwatywnym twardogłowym Timem Sheehym, byłym żołnierzem piechoty morskiej, którego popierała Narodowa Republikańska Komisja Senatorska, a także byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *