Europa Zachodnia nie może ignorować swoich wschodnich sojuszników Politico

Europa Zachodnia nie może ignorować swoich wschodnich sojuszników Politico

Jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest Europejskiocentryczny Strategia odstraszania ma na celu rozwiać te obawy bez niepotrzebnego prowokowania Rosji. W końcu rosyjskie elity bezpieczeństwa są bardziej zaniepokojone oddziałami amerykańskimi na swoich granicach niż jednostkami europejskimi. Sygnalizując swoje zainteresowanie, Francja i Niemcy idą obecnie w tym kierunku – aczkolwiek powoli.

The Niemiecka armia Przykładem tego jest stałe oddelegowanie na Litwę za kilka lat, które „pomoże zmniejszyć nasze obawy” – powiedziała mi Margarita Šešelgytė, wybitna litewska ekspertka ds. bezpieczeństwa. i podczas Francji Rosnąca obecność w regionie To powód, by sądzić, że jeśli ma nastąpić jakakolwiek rzeczywista zmiana warunków bezpieczeństwa na wschodnich granicach Europy, należy wykonać poważniejszą pracę.

Na przykład, wystawiając pluton, „MocnyJednym z nich, według słów niemieckiego ministra obrony Borisa Pistoriusa, byłby skuteczny trik zapewniający, że rosyjski atak automatycznie wywoła reakcję NATO. Może nie jest to zbyt interesujące z wojskowego punktu widzenia, ale w rzeczywistości ryzyko inwazji Rosji na kraje bałtyckie lub na Polskę i zapewnienia katastrofalnej wojny z NATO jest bardzo małe, więc małe siły europejskie mogą uspokoić wschodnich sojuszników bez rozgniewania Moskwy. Droga armii amerykańskiej.

Europa powinna także ustanowić wspólną produkcję wojskową Petera Berndtsena/AFP za pośrednictwem Getty Images

Jednym z nich jest także usprawnienie kierowanego przez Europę odstraszania w Europie Środkowo-Wschodniej Ameryka powinna zachęcać i wspierać jak również Nie tylko zmniejszyłoby to obciążenie amerykańskich sił zbrojnych i zasobów finansowych, ale także zachęciłoby Europejczyków do ożywienia swoich sił zbrojnych i odgrywania bardziej aktywnej roli w bezpieczeństwie kontynentu.

Wraz ze zwiększoną obecnością wojskową Europejczycy muszą także ustanowić wspólną produkcję wojskową. Obecnie, Nawet Europa nie jest w stanie tego wyprodukować Obiecała dostarczyć Ukrainie do marca milion sztuk artylerii. Zatem poprawa produktywności w sposób ogólnoeuropejski zapewniłaby jej lepszą pozycję na wypadek przyszłego kryzysu lub konfliktu, jednocześnie uspokajając jej wschodnich sojuszników. UE dysponuje już mechanizmami takimi jak stała współpraca strukturalna i Europejski Fundusz Obronny, które mogą pomóc we wspieraniu takiego rozwoju. Również pod tym względem wzmocniony potencjał obronny zmniejszyłby strach Europy Zachodniej przed Rosją, zachęcając tym samym do chęci poszukiwania rozsądnych kompromisów z Moskwą.

READ  Kolejny rząd Polski planuje na razie uniknąć oszczędności budżetowych

Mając luksus polegania na Stanach Zjednoczonych, wiele krajów europejskich od zakończenia zimnej wojny postrzegało kwestię bezpieczeństwa niemal jako kwestię drugoplanową. Jednak wielu ekspertów, z którymi rozmawiałem, upierało się, że nadszedł czas, aby Europa zaczęła robić więcej dla własnego bezpieczeństwa, podczas gdy przyszłe strategiczne zaangażowanie Waszyngtonu jest niepewne. I, bardziej rozpowszechnieni i uzasadnieni, Europejczycy ”Darmowa przejażdżka„To niezbędny krok, jeśli w dłuższej perspektywie ma zostać zagwarantowana jakakolwiek obecność i wsparcie Stanów Zjednoczonych – jak zauważył nawet były prezydent Barack Obama – w wydatkach wojskowych.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *