Wicepremier obiecał wspierać Igrzyska Europejskie

Wicepremier obiecał wspierać Igrzyska Europejskie

Wicepremier Polski Piotr Kliszki powiedział, że kraj jest gotowy na wyzwanie, jakim jest organizacja trzeciej edycji Mistrzostw Europy w 2023 roku.

Krakw-Monopolska została jednogłośnie wybrana na gospodarza imprezy w 2019 roku przez Europejskie Komitety Olimpijskie (EOC).

Nie ogłoszono jeszcze żadnych oficjalnych umów finansowych ani obligacji, ale EOC ma nadzieję, że Kraków wkrótce podpisze dokument z miastem-gospodarzem obligacji.

Mówi się, że rząd Krakowa i rząd polski poczyniły postępy w sporach i inwestycjach wymaganych do gry, co utoruje drogę do podpisania umowy.

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, podczas spotkania z przewodniczącym Komisji Koordynacyjnej EOC ds. Sportu Hassanem Aratem, podał kolejny powód do zaufania Kliskiego.

W spotkaniu wzięli udział prezes PKOl Andrzej Kroniki oraz wiceprezydent Tomas Boraba.

Mówi się, że Kliski nalegał, aby Polska była zaangażowana w dostarczenie trzeciej edycji Igrzysk.

„Oddanie roli gospodarza Igrzysk Europejskich miastu Krakw i mniejszej polskiej pustce oraz – czekamy na oficjalne potwierdzenie tej informacji – niewątpliwie przyczyni się do szerzenia pozytywnego wizerunku naszego kraju na Śląsku nie tylko w Europie , ale globalnie – powiedział Kliski.

„Jesteśmy gotowi na duże wyzwania organizacyjne i deklarujemy nasze zaangażowanie i wsparcie dla tego projektu.

„Pomimo trudnej sytuacji infekcyjnej, w tym roku organizujemy cztery duże imprezy sportowe.

„Za nami Mistrzostwa Europy w Halowej Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Torreau oraz Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce Sztafetowej Silesia 2021.

„Te doświadczenia pokazują, że jesteśmy gotowi na duże wyzwania organizacyjne, w tym organizację lekkiej atletyki podczas III Igrzysk Europejskich”.

Wicepremier Polski powiedział, że kraj jest zaangażowany w organizację Igrzysk © Rząd Polski / Tanuda Matloch
Wicepremier Polski powiedział, że kraj jest zaangażowany w organizację Igrzysk © Rząd Polski / Tanuda Matloch

Śląsk ma również wspierać igrzyska.

W marcu regionalni urzędnicy przeprowadzili rozmowy z EOC, który czekał na stadion Śląski o pojemności 55 000 miejsc, który będzie gospodarzem igrzysk, choć mecz nie jest jeszcze pokazywany.

„Nasz ośrodek dokłada wszelkich starań, aby zapewnić jak najlepsze warunki przygotowawcze dla zawodników reprezentacji naszego kraju na międzynarodowych imprezach” – dodał Gleeski.

READ  Theo Richmond, który wskrzesił przeszłość w polskim sztetcie, umiera w wieku 93

„W 2023 roku skupimy się wyłącznie na sporcie, w którym europejskie mecze staną się mistrzostwami Europy i kwalifikacjami [athletes] Paryż na Igrzyska Olimpijskie 2024.

„Wiem, że sześć gier uzyskało w tym czasie status mistrzostw Europy, a Paryż uzyskał kwalifikacje do następnych igrzysk olimpijskich”.

Obecnie sport obejmuje łucznictwo, badminton, koszykówkę 3×3, piłkę ręczną plażową, boks, kajakarstwo, kolarstwo, karate, pięciobój nowoczesny, mufti, strzelectwo, wspinaczkę sportową, taekwondo i triathlon.

Trwają negocjacje z EOC dotyczące ewentualnego włączenia europejskich sportowców.

Podczas Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku test nazwany Dynamicznym nowym sportowcem sportowca (DNA) przybrał formę mistrzostw Europy w lekkiej atletyce i obejmował 24 z 30 najlepszych drużyn w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2017.

Igrzyska Europejskie, które odbyły się w Baku Athletics na początku 2015 roku, przybrały formę Drużynowej III Ligi Mistrzostw Europy.

Igrzyska Europejskie odbędą się w Krakowie i regionie Monopolski od 21 czerwca do 3 lipca 2023 roku.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *