Węgierska szczepionka dzięki chińskiej szczepionce

– Każdy zarejestrowany do Wielkanocy może zostać zaszczepiony – poinformował w piątek w Radiu Mosquito premier Victor Orban. Pomoże w tym użycie chińskiego produktu sinoform.

– Jeśli niedługo zaczniemy szczepienia w chińskiej produkcji, będziemy mogli zaszczepić każdego, kto już zarejestrował się na szczepienia na Wielkanoc. Jest ich 2,45 mln – powiedział Orban.

Do końca maja i początku czerwca liczba zaszczepionych osób może osiągnąć 6,8 mln (9,73 mln osób). Zaznaczył, że wynik ten byłby o 3,5 miliona lepszy niż w innych krajach europejskich o populacji porównywalnej z Węgrami.

Według Urbana w kraju żyje obecnie 700 000 osób. Ludzie są chronieni przed infekcją: 310 tysięcy jest zaszczepionych co najmniej jedną dawką, a 383 000 jest zakażonych.

Na Węgrzech jest obecnie szczepiony czterema produktami: Pfizer, Moderna, AstraZeneca i rosyjski Sputnik V. Chińskie przedsiębiorstwo Sinopharm również zostało zatwierdzone przez władze kraju. Pierwsza dawka 0,5 miliona ma trafić w przyszłym tygodniu – powiedział w czwartek szef gabinetu premiera Gerzeli Gulasa.

Krzywa infekcji koronawirusem ponownie rośnie na Węgrzech. Według danych z czwartku w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 1862 nowe przypadki, najwięcej od połowy stycznia. W sumie od wybuchu epidemii na Węgrzech zgłoszono prawie 383 000 osób. Infekcje koronawirusem zabiły 13 444 pacjentów z COVID-19.

Orban powiedział, że wzrost infekcji może być spowodowany mutacją brytyjskiego wirusa koronowego, ale wyraził nadzieję, że obecna epidemia nie musi być kontrolowana.

READ  Dwie walki o tytuł rozgrywające się w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *