Węgierska szczepionka dzięki chińskiej szczepionce

Węgierska szczepionka dzięki chińskiej szczepionce

– Każdy zarejestrowany do Wielkanocy może zostać zaszczepiony – poinformował w piątek w Radiu Mosquito premier Victor Orban. Pomoże w tym użycie chińskiego produktu sinoform.

– Jeśli niedługo zaczniemy szczepienia w chińskiej produkcji, będziemy mogli zaszczepić każdego, kto już zarejestrował się na szczepienia na Wielkanoc. Jest ich 2,45 mln – powiedział Orban.

Do końca maja i początku czerwca liczba zaszczepionych osób może osiągnąć 6,8 mln (9,73 mln osób). Zaznaczył, że wynik ten byłby o 3,5 miliona lepszy niż w innych krajach europejskich o populacji porównywalnej z Węgrami.

Według Urbana w kraju żyje obecnie 700 000 osób. Ludzie są chronieni przed infekcją: 310 tysięcy jest zaszczepionych co najmniej jedną dawką, a 383 000 jest zakażonych.

Na Węgrzech jest obecnie szczepiony czterema produktami: Pfizer, Moderna, AstraZeneca i rosyjski Sputnik V. Chińskie przedsiębiorstwo Sinopharm również zostało zatwierdzone przez władze kraju. Pierwsza dawka 0,5 miliona ma trafić w przyszłym tygodniu – powiedział w czwartek szef gabinetu premiera Gerzeli Gulasa.

Krzywa infekcji koronawirusem ponownie rośnie na Węgrzech. Według danych z czwartku w ciągu ostatnich 24 godzin wykryto 1862 nowe przypadki, najwięcej od połowy stycznia. W sumie od wybuchu epidemii na Węgrzech zgłoszono prawie 383 000 osób. Infekcje koronawirusem zabiły 13 444 pacjentów z COVID-19.

Orban powiedział, że wzrost infekcji może być spowodowany mutacją brytyjskiego wirusa koronowego, ale wyraził nadzieję, że obecna epidemia nie musi być kontrolowana.

READ  Najwyższy rosyjski urzędnik mówi, że Polska chce przejąć część Ukrainy | Wiadomości z wojny rosyjsko-ukraińskiej

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *