Według doniesień Embracer może zamknąć Free Radical Design i przebudowany zespół TimeSplitters

Według doniesień Embracer może zamknąć Free Radical Design i przebudowany zespół TimeSplitters

Wydawca Deep Silver, należący do Embracer Group, ogłosił w 2021 roku, że reformuje programistę TimeSplitters Free, Radical Design, aby rozpocząć prace nad nową odsłoną serii. A teraz nowy raport z Kronika gier wideo Mówi, że ten odnowiony, wolnorodnikowy projekt może zostać całkowicie zamknięty, co będzie stanowić uzupełnienie trwającej restrukturyzacji Embracer, która doprowadziła do zamknięcia takich studiów, jak Volition Games, twórcy Saints Row.

Wczoraj dyrektor operacyjny Embracer, Egil Strunke, ogłosił, że ustępuje ze stanowiska, aby założyć nową firmę zajmującą się grami. gry komputerowe, W środku trudnego roku Obejmującego. Dzisiaj, VGC Z raportów wynika, że ​​osoby zaznajomione ze sprawami Free Radical Design twierdzą, że studio brało udział w ocenie w ramach Embracer i w rezultacie może zostać zamknięte. W publikacji napisano, że Plaion, oddział Embracer, który prowadzi Free Radical Design, musi konsultować się z pracownikami co najmniej 30 dni wcześniej przed zwolnieniem pracowników zgodnie z brytyjskim prawem. Najprawdopodobniej dzięki temu prawu pracownicy Free Radical Design dowiedzieli się o potencjalnym zamknięciu.

VGC Zauważa, że ​​na LinkedIn i w mediach społecznościowych co najmniej 15 pracowników Free Radical Design stwierdziło, że w ciągu ostatnich 24 godzin szukało nowej pracy. Gra detektywistyczna Skontaktowaliśmy się z firmą Embracer, aby poprosić o potwierdzenie i więcej szczegółów dotyczących potencjalnego zamknięcia Free Radical Design i zaktualizujemy tę historię, jeśli uzyskamy więcej informacji.

Jak zauważył VGCChociaż studio może być zamknięte, nie jest to jeszcze gwarantowane. Może zostać zdobyta przez osobę trzecią zainteresowaną drużyną lub po prostu pozostawiona otwarta, gdy Obejmujący zmieni zdanie.

Należący do Embracer wydawca, Deep Silver, który wydał także tegoroczną grę Dead Island 2, ogłosił w 2021 roku, że zreformował pierwotnego twórcę TimeSplitters, Free Radical Design, w celu stworzenia nowej gry TimeSplitters. Ta nowa wersja od Free Radical Design zawiera kluczowych członków pierwotnego zespołu, w tym założycieli Steve’a Ellisa i Davida Doaka, którzy pracowali nad grami takimi jak GoldenEye 007 i Perfect Dark, gdy wcześniej pracowali w Rare.

READ  Xbox otwiera rejestrację dla mentorek prowadzonych przez kobiety

Pierwsza wersja Free Radical Design została zakupiona przez Crytek w 2009 roku, a następnie przemianowana na Crytek UK. Jednak zamknięto go w 2014 roku, a większość personelu przeniosła się do dewelopera Dead Island 2, Deep Silver Dambuster Studio, które opracowało także Homefront: The Revolution.

Właściciele Deep Silver, Koch Media, kupili własność intelektualną TimeSplitters w 2018 r., oficjalnie czyniąc Free Radical Design studiem Deep Silver, a wszystko to znajduje się teraz pod parasolem Embracer Group po zakupie przez Embracer Koch Media w 2018 r.

Free Radical Design ma opracować czwartą grę z serii TimeSplitters, ale jej przyszłość jako studia pozostaje niejasna.

Potencjalne zamknięcie Free Radical Design dołącza do niestety rosnącej listy zwolnień, które dotknęły studia w tym roku. Wczoraj Ubisoft zwolnił ponad 100 pracowników, a w zeszłym tygodniu prawie 100 pracowników zostało zwolnionych w Bungie, deweloperze Destiny 2.

W styczniu Microsoft zwolnił 10 000 pracowników w związku z trwającym przejęciem Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów, które zakończyło się w zeszłym miesiącu.

W sierpniu Striking Distance Studios, zespół odpowiedzialny za zeszłoroczny The Callisto Protocol, zwolnił ponad 30 pracowników, a w tym samym miesiącu firma BioWare, twórca Mass Effect i Dragon Age, zwolniła 50 pracowników, w tym weteranów studiów. W następnym miesiącu, we wrześniu, deweloper Immortals of Aveum, Ascendant Studios, zwolnił około 45% swoich pracowników.

Tylko w zeszłym miesiącu deweloper The Last of Us, Naughty Dog, zwolnił co najmniej 25 pracowników, a Telltale Games również odnotowało zwolnienia, choć faktyczna liczba zwolnionych pracowników nie została jeszcze ujawniona. Pod koniec października Media Molecule, deweloper Dreams, zwolnił 20 pracowników.

Serca Gra detektywistyczna Pracownicy są ze wszystkimi dotkniętymi zwolnieniami oraz z tymi, którzy pracują w Free Radical Design.

[Source: VideoGamesChronicle]

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *