Google uruchamia wersję deweloperską dla Androida 15 1

Google uruchamia wersję deweloperską dla Androida 15 1

Dostępna jest już pierwsza wersja deweloperska Androida 15, która koncentruje się na multimediach, sztucznej inteligencji, czasie pracy baterii, wydajności aplikacji, prywatności i bezpieczeństwie.

„Android umożliwia aplikacjom korzystanie z najwyższej klasy sprzętu urządzenia, w tym najnowocześniejszych możliwości aparatu, wydajnych procesorów graficznych, niesamowitych wyświetlaczy i przetwarzania AI” – czytamy w nowym poście na blogu programistów Androida. „Popyt na urządzenia z dużym ekranem, w tym tablety oraz urządzenia składane i zwijane, stale rośnie, zapewniając możliwość dotarcia do wartościowych użytkowników. Android stara się także zapewniać narzędzia i biblioteki, które pomogą Twoim aplikacjom korzystać z najnowszych osiągnięć w dziedzinie sztuczna inteligencja.

Inteligencja systemu Windows w Twojej skrzynce odbiorczej

Zapisz się do naszego nowego, bezpłatnego biuletynu, aby w każdy piątek otrzymywać trzy wskazówki dotyczące oszczędzania czasu – I Zdobądź bezpłatne egzemplarze przewodników terenowych Paula Thurrotta dotyczących systemów Windows 11 i Windows 10 (zwykle 9,99 USD) jako specjalny prezent powitalny!

*Wybierz wymagane pola

Oto niektóre z najważniejszych nowości w pierwszej wersji beta Androida 15.

Piaskownica prywatności. Android 15 zawiera najnowszą wersję narzędzia Google Privacy Sandbox, które stara się zrównoważyć potrzeby użytkowników w zakresie prywatności z potrzebami finansowymi reklamodawców.

Połączenie zdrowotne. Android 15 zawiera także najnowszą wersję platformy Google Health Connect, która dodaje zintegrowaną wersję usług współdzielonych Health Connect, obsługując jednocześnie nowe typy danych dotyczących fitnessu, odżywiania i nie tylko.

Integralność pliku. Menedżer integralności plików w systemie Android 15 obsługuje nowe interfejsy API, które umożliwiają ochronę plików przed manipulacją i uszkodzeniem za pomocą niestandardowych podpisów kryptograficznych.

Częściowe udostępnianie ekranu. Android 15 obsługuje częściowe udostępnianie ekranu, co pozwala użytkownikom udostępniać lub nagrywać okno aplikacji zamiast całego ekranu.

Znakomite funkcje aparatu. Nowe dodatki obsługują funkcje aparatu, takie jak ulepszenia przy słabym oświetleniu i zaawansowana regulacja mocy lampy błyskowej.

READ  Zapowiedziano Tecno Spark 10 Pro z chipsetem MediaTek Helio G88; Sprawdź specyfikację i przewidywaną cenę tutaj

Dynamiczna platforma wydajności systemu Android (ADPF). Ten zestaw interfejsów API został udoskonalony, aby wspierać głębszą integrację z systemami zasilania i chłodzenia urządzenia, dzięki czemu gry i aplikacje mogą korzystać z nowego trybu oszczędzania energii, dostosowywać wydajność procesora i karty graficznej oraz lepiej uczestniczyć w dławieniu termicznym.

Oczywiście możemy spodziewać się większej liczby nowych funkcji dla użytkownika końcowego w przyszłych wersjach przedpremierowych.

Android 15 Developer Preview 1 jest dostępny na telefony Pixel 6, Pixel 7, Pixel 8, Pixel Fold i Pixel Tabletwraz z Obrazy systemu emulatora Androida dla Android Studio. Google zaleca korzystanie dla programistów Najnowsza wersja zapoznawcza Android Studio Jellyfish (lub lepszy), aby zapewnić najlepszą jakość programowania.

Patrząc w przyszłość, możesz spodziewać się przyszłych wersji zapoznawczych i wersji beta według zwykłego harmonogramu, ze stabilizacją platformy w czerwcu i ostateczną wersją wczesną jesienią.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *