Wciąż prowadzi rozmowy w sprawie Jake’a Guentzela z pięcioma drużynami

Wciąż prowadzi rozmowy w sprawie Jake’a Guentzela z pięcioma drużynami

Canucks, Golden Knights, Hurricanes, Panthers i Rangers to pięć pozostałych drużyn Jake’a Guentzela The Lottery donosi, że handel „jest coraz bliżej”. David Pagnotta z czwartego okresu. Generalny dyrektor Penguins, Kyle Dubas, do środowego wieczoru nie miał jeszcze podpisanej umowy w sprawie swojego gwiazdorskiego skrzydłowego, jak miał nadzieję, ale wszystko wskazuje na to, że Guentzel nadal przechodzi z rąk do rąk przed jutrzejszym terminem handlu.

Żaden z tych zespołów nie jest zaskakujący, a różne źródła przez ostatnie kilka tygodni omawiały je jako odpowiednie dla Guentzela. Golden Knights, Panthers i Rangers wykazali się niewiarygodną agresywnością, zbliżając się do ostatecznego terminu, wspólnie pozyskując jedne z najlepszych celów handlowych w historii. Noaha Hanifina (FJK), Antoni Manta (FJK), Włodzimierz Tarasenko (Fla) i Aleksander Weinberg (NYR) w ciągu ostatnich 72 godzin.

Doświadczony skrzydłowy rozpoczyna kolejny sezon w lidze All-Star. Choć nie grał od Walentynek z powodu kontuzji górnej części ciała, ale powoli zbliża się do powrotu, dzisiaj po raz pierwszy od kontuzji ćwiczył bez koszulki bezkontaktowej (wideo za pośrednictwem Reporter sztabowy Dan Potash). Zanim doznał kontuzji, strzelił 22 gole, 30 asyst i 52 punkty w 50 meczach, po raz czwarty od 2019 roku zdobywając średnio jeden punkt na mecz. Piąty rok z rzędu notuje też ponad 20 minut na mecz.

Pomimo jego wysokiego poziomu produkcji i dobrych wyników po sezonie (58 punktów w 58 meczach play-off w karierze), nie ma sensu, aby przeszkoleni Penguins podpisali kontrakt z 29-letnim zawodnikiem UFA na długoterminowe przedłużenie. Liczne raporty z ostatniego tygodnia wskazują, że Guentzel prawdopodobnie zostanie zatrudniony jako agent do wynajęcia i będzie czołowym wolnym agentem na rynku, gdy rok ligowy 2024–2025 rozpocznie się 1 lipca. Jego zalotnicy prawdopodobnie zauważą, że Guentzel potwierdza swoją stałą produkcję wynikami kontroli jakości posiadania piłki — według Hockey Reference jego wynik wynosi 57,1 xGF% w tym sezonie i 54,5 xGF% w 503 meczach w karierze jako pingwin.

READ  Patrick Kane wraca dla Red Wings przeciwko Canucks

Golden Knights, Hurricanes i Panthers mogą pozyskać Guentzela o wartości 6 milionów dolarów, zachowując jednocześnie 50% udziałów bez angażowania zewnętrznego brokera. Rangersi nie mają na to wystarczającej przestrzeni i nadal mogliby dokonać transakcji z osobą trzecią, podczas gdy Canucks mają zaledwie 125 000 dolarów na koncie i musieliby przenieść znaczną część pensji, aby pomieścić Guentzela, nawet przy obniżonej cenie. cap. O 75% z 1,5 miliona dolarów. Pojawiły się sporadyczne, ale wiarygodne pogłoski o możliwym zamachu stanu w Vancouver Eliasa Lindholmaktóry właśnie wydał pick w pierwszej rundzie po wylądowaniu z Flames w styczniu, aby zwolnić miejsce dla Guentzela.

Jest mało prawdopodobne, aby Vegas nadal było na dobrej pozycji do przejęcia Guentzela, nawet po wylądowaniu w Hanifinie najlepszego obrońcy na rynku. W ostatecznym terminie zespół nadal dysponuje kwotą 3,8 miliona dolarów Robina Lehnera I kapitan Marka Stone’a pozostaje długoterminową rezerwą kontuzjowanych zawodników, mimo że w składzie znajduje się 27 zawodników wliczanych do limitu – pełny skład składający się z 23 zawodników plus 9,375 mln dolarów pobranych przez Aleca Martineza, Bretta Howdena, Williama CarrieraI Paweł Dorofiejew Standardowa rezerwa kontuzjowana. Nadal mają też typy w pierwszej rundzie wyborów w 2024 i 2026 roku i nie rozstają się z czołowymi perspektywami Brendana Brysona, Davida EdstromaI Carla Lindboma.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *