Discord zaoferuje graczom nagrody, gdy dyrektor generalny rozważa IPO

Discord zaoferuje graczom nagrody, gdy dyrektor generalny rozważa IPO

(Bloomberg) — Discord, popularny komunikator internetowy lubiany przez graczy wideo, wprowadza na rynek produkt oferujący nagrody za grę online w ramach próby wygenerowania zysków firmy w tym roku.

Zadania, jak nazywa się produkt, pozwalają użytkownikom Discorda wypróbowywać nowe gry ze znajomymi i wygrywać różne rzeczy, powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Jason Citron. Firmy produkujące gry wideo, w tym niektóre wielkie nazwiska, zapłacą Discordowi za oferowanie nagród powiązanych z ich grami.

„Naszą ambicją jest, aby każda gra oferowała zadania na Discordzie” – powiedział Citron.

Discord, pierwotnie aplikacja do czatowania głosowego i tekstowego, w której gracze mogli omawiać swoje strategie, zyskała ogromną popularność podczas pandemii. Według Citron ma obecnie ponad 200 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Według osób zaznajomionych z tą sprawą przychody wzrosły czterokrotnie od 2020 r. i osiągnęły ponad 600 mln dolarów rok do roku.

„W pewnym momencie prawdopodobnie wejdziemy na giełdę” – powiedział Citron.

Citron stwierdził, że wzrost odzwierciedla fakt, że ludzie coraz częściej korzystają z prywatnych czatów, a nie z publicznych postów. Dodał, że chociaż aplikacje społecznościowe cieszą się dużą popularnością, istnieje ogromny trend w kierunku czatów grupowych i zamkniętych przestrzeni, na które można wejść tylko za zaproszeniem.

Discord zarabia głównie na sprzedaży miesięcznych subskrypcji usługi Nitro o wartości od 3 do 10 dolarów, która umożliwia użytkownikom udostępnianie większych plików, strumieniowe przesyłanie filmów w wysokiej rozdzielczości i umieszczanie niestandardowych emoji w rozmowach.

Firma rozwija swój sklep cyfrowy, w którym użytkownicy mogą personalizować swoje profile Discord za pomocą płatnych banerów lub efektów.

Poprzednie nowe programy były mniej udane. Discord zamknął swój sklep z grami w 2019 roku. Produkt, który umożliwiał osobom tworzącym serwery lub czaty w serwisie sprzedaż własnych subskrypcji, nie zwyciężył.

„Niektórzy ludzie to lubią, ale nie stało się to tak dużym zjawiskiem, jak oczekiwaliśmy” – powiedział Citron.

READ  10 niebezpiecznych aplikacji zbanowanych przez Google w Sklepie Play! Usuń teraz; Sprawdź pełną listę

Discord, który w 2021 roku odrzucił ofertę Microsoftu o wartości 12 miliardów dolarów, zebrał kapitał o wartości ponad 1 miliarda dolarów i nadal ma około 700 milionów dolarów w gotówce.

W styczniu firma zwolniła 17% pracowników, czyli około 170 osób, po cięciach dokonanych również w zeszłym roku. W notatce skierowanej do ówczesnych pracowników Citron stwierdził, że firma rozwijała się zbyt szybko. Teraz skupia swoją działalność na korzeniach.

Dodał: „Gry to największa i najszybciej rozwijająca się forma rozrywki na świecie”. „Kiedy myślimy o tym, co odniosło największy sukces dla nas jako firmy, najbliżej było do gier”.

©2024 Bloomberg L.P

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *