Breakout rysuje „wyginięcie” mamutów w pobliżu Explorersweb

Breakout rysuje „wyginięcie” mamutów w pobliżu Explorersweb

Firma Colossal Biosciences ogłosiła wczoraj, że wyprodukowała komórki pełniące funkcje życiowe komórek macierzystych. Mają nadzieję, że dzięki temu uzyskają kluczowe cechy genetyczne mamuta włochatego.

Opisuje to jako największy przełom w swoich wysiłkach na rzecz przeprojektowania „wymarły” -Starożytny gigant.

Jeśli wysiłki się powiodą, mamuty włochate będą mogły ponownie przemierzać regiony polarne Ziemi. A przynajmniej słonie, które je przypominają.

Jak oni to robią

Jedyny sposób, żeby to stworzyć „komórki podobne do komórek macierzystych” Działa wstecz poprzez rozwój komórkowy. Naukowcy z firmy spędzili miesiące analizując DNA słonia, próbując wyizolować cechy definiujące mamuty włochate. Genomy słoni azjatyckich są w 99,6% podobne do ich włochatych, wymarłych kuzynów. Do kluczowych celów zaliczano zdolność mamutów do wytrzymania zimna, kopulastych czaszek i charakterystycznie zakrzywionych kłów.

Technicy laboratoryjni zaczynają od komórek somatycznych (zawierających materiał genetyczny) dorosłego słonia. Następnie genetycznie przeprogramowują te komórki, wymuszając ekspresję czynników tworzących komórki macierzyste.

Powstała komórka nazywana jest indukowaną pluripotencjalną komórką macierzystą (IPS). Te wytworzone komórki mogą różnicować się w określone warstwy, które mogą wytworzyć każdy typ komórek w organizmie.

Chociaż proces ten trwa już od ponad dziesięciu lat i przyniósł pomyślne rezultaty U innych zwierząt„Ogniwa Elephant IPS okazały się nieuchwytne” – mówi Ariona Hesoli, dyrektor ds. nauk biologicznych w firmie Colossal. – stwierdził IFLScience.

Ten projekt w stylu Parku Jurajskiego niesie ze sobą konsekwencje, które niektórych zachęcają, a innych pozostawiają zmrożenie. Firma maluje ambitne obrazy odrestaurowanych łąk arktycznych i korzyści dla istniejących gatunków słoni. Pozostają jednak ogromne znaki zapytania, zarówno pod względem etycznym, jak i proceduralnym.

Pozostało jeszcze wiele kroków

Od chwili obecnej do pojawienia się na Ziemi pierwszego mamuta włochatego, George’a Churcha, współzałożyciela Colossal, jeszcze „wiele kroków” Przyznał się do tego w „Washington Post”.. Biorąc jednak pod uwagę jedną z najtrudniejszych przeszkód, przed którą stoi firma, jesteśmy o krok bliżej do bardziej bezpośredniego stawienia czoła tym wyzwaniom.

„Mamy nadzieję, że możemy pozytywnie wpłynąć na ekosystem, który mógł zostać zdegradowany 10 000 lat temu przez człowieka, który przyczynił się do wyginięcia prawie wszystkich głównych roślinożerców w Arktyce. [and] „To spowodowało przejście z trawy na drzewa” – powiedział Church.

READ  2022-07-21 | NDAQ: SIDU | komunikat prasowy

Jeśli jesteś podekscytowany odwiedzeniem Parku Plejstoceńskiego, Twoja szansa może nadejść stosunkowo szybko. W styczniu ubiegłego roku Colossal Ogłaszać Runda finansowania w wysokości 60 milionów dolarów na realizację celu, jakim jest eliminacja mamutów włochatych do 2027 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *