W Synagogę Warszawską spadły trzy bomby zapalające

W Synagogę Warszawską spadły trzy bomby zapalające

WARSZAWA, Polska – Główna synagoga w Warszawie została w nocy zbombardowana bombą zapalającą przez nieznanego napastnika, ale spowodowała minimalne zniszczenia i nikt nie odniósł obrażeń, powiedział w środę naczelny rabin Polski. Przywódcy polityczni zdecydowanie potępili ten incydent.

Jak powiedział The Associated Press urodzony w USA naczelny rabin Michael Schudrich, do ataku na synagogę w Nozick doszło około godziny 1 w nocy. Powiedział, że synagoga została trafiona trzema bombami zapalającymi lub koktajlami Mołotowa i doznała jedynie minimalnych uszkodzeń w wyniku „wielkiego szczęścia lub cudu”.

W jednym miejscu budynku zauważono czarny obszar, który prawdopodobnie powstał w wyniku płomieni.

Prezydent Polski Andrzej Duda napisał w X, że potępia „haniebny atak”, mówiąc: „W Polsce nie ma miejsca na fanatyzm! W Polsce nie ma miejsca na nienawiść!”

Minister spraw zagranicznych Radek Sikorski powiedział, że incydent upamiętnił 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wraz z dziewięcioma innymi krajami, z których większość to państwa Europy Środkowej, które od dziesięcioleci znajdowały się pod wpływem ZSRR.

„Dzięki Bogu nikomu nic się nie stało. Zastanawiam się, kto próbuje zakłócić rocznicę naszego przystąpienia do Unii Europejskiej” – napisał Sikorsky w X. – Może ci, którzy napisali Gwiazdy Dawida w Paryżu?

W zeszłym roku Francja oświadczyła, że ​​jest celem rosyjskiej internetowej kampanii destabilizującej, w której wykorzystano zautomatyzowane konta w mediach społecznościowych do wywołania kontrowersji i zamieszania wokół pomalowanych w sprayu Gwiazd Dawida, które pojawiły się na ulicach Paryża. Wojna Izrael-Hamas.

Polska, będąca domem dla największej w Europie społeczności żydowskiej aż do Holokaustu, liczącej około 3,3 miliona, obecnie liczy kilka tysięcy obywateli żydowskich.

READ  Zip rozpoczął działalność e-skuterów w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *