Verge TS Ultra to elektryczny superbike wyposażony w sztuczną inteligencję, kamery i radar

Verge TS Ultra to elektryczny superbike wyposażony w sztuczną inteligencję, kamery i radar

Zaawansowany technologicznie demon prędkości jest także „pierwszym na świecie motocyklem widokowym”.(Motocykle Verg)

Młoda fińska marka motocykli ogłosiła niedawno powstanie jednego z najbardziej zaawansowanych technologicznie jednośladów, jakie kiedykolwiek widział świat.

Firma Verge Motorcycles, która została założona w 2018 roku jako RMK Vehicle Corporation przed zmianą nazwy w 2020 roku, wyposażyła swój flagowy rower elektryczny TS Ultra w pakiet technologiczny, który wygląda tak, jakby należał do samochodu Tesla.

tak jak maksymalna prędkość Zwraca uwagę, że TS Ultra już był cudem, wyposażony w silnik zintegrowany w piaście tylnego koła, który wytwarzał równowartość 201 KM (150 kW) i moment obrotowy 885 funtów na stopę.

(Motocykle Verg)

Przy prędkości od 0 do 60 mil na godzinę w 2,5 sekundy jest to jeden z najszybszych motocykli na rynku, jeśli nie najszybszy. Górna granica jest ograniczona do 200 km/h, być może po to, aby zmniejszyć ryzyko przypadkowego zabicia się przez szaleńczą moc i przyspieszenie.

Nieustannie dbając o bezpieczeństwo rowerzystów, firma Verge przeprowadziła testy porównawcze swojego nowego oprogramowania Starmatter w modelu TS Ultra na rok 2024. Aktualizacja obejmuje automatyczne aktualizacje bezprzewodowe (OTA), technologię czujników, sztuczną inteligencję i ludzką maszynę. -interfejs użytkownika.

Co najważniejsze, Starmatter jest połączony z Starmatter Vision, sześcioma kamerami zapewniającymi 360-stopniowy widok wokół motocykla oraz dwoma radarami o wysokiej rozdzielczości. Wbudowany zestaw Starmatter może automatycznie identyfikować potencjalne zagrożenia, a także pokazywać rowerzystom, co znajduje się za nimi lub w ich martwym punkcie. Informacje te są przekazywane za pośrednictwem jasnego wyświetlacza na kierownicy, którym można sterować za pomocą dedykowanego przełącznika, a nie uciążliwych elementów sterujących na ekranie dotykowym.

READ  Zwiastun Sniper Elite 5, który zostanie wydany w 2022 roku pod tytułem Day One na Xbox Game Pass

„Verge sprawia, że ​​jazda staje się mądrzejsza i bezpieczniejsza, na przykład poprzez poprawę zdolności rowerzysty do monitorowania środowiska i funkcji roweru za pomocą sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego” – mówi dyrektor techniczny Verge Marko Lehtimäki.

„Nowe kamery w TS Ultra w połączeniu z ogłoszoną dzisiaj aktualizacją oprogramowania sprawiają, że jest to pierwszy na świecie motocykl wyposażony w zmysł wzroku, doradzający kierowcy i pełniący rolę „szeptu” podczas jazdy”.

W cenie 44 900 dolarówVerge TS Ultra można już konfigurować i zamawiać.

Tagi: Motocykle elektryczne AI zbliżają się do motocykli

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *