Canucks przewyższają Coyotes, stając się pierwszą drużyną, która w tym sezonie odniosła 30 zwycięstw

Dermott wyrównał 1:1 o 18:40. Alex Kerfoot strącił piłkę z kija, wycinając szczelinę, ale piłka poleciała prosto do Dermotta w lewy punkt, który oddał szybki strzał, zanim Demko zdążył dotrzeć na słupek.

„Nie myślę o zdobywaniu wielu bramek” – powiedział Dermott. „Zawsze dobrze jest móc wnosić swój wkład do swojej drużyny, ale to bitwy, pokonywanie rzutów rożnych i rozbijanie krążków dają mi dumę i radość z mojej gry”.

Vancouver pokonało Arizonę 14:4 w pierwszej kwarcie, ale Canucks nie oddali ani jednego strzału w drugiej kwarcie, kiedy Dermott obronił o 13:25 po perfekcyjnym rzucie karnym, który odebrał Joshuie okazję do pustej bramki. Vancouver oddał pierwszy strzał w tej kwarcie po grze w przewadze o 15:25.

„To jeszcze moje przeczucie [first] „W tym okresie graliśmy z najlepszą drużyną” – powiedział trener Coyotes, Andre Tourigny. Byli szybcy, silni w ataku, dobrze grali swoją strukturą, a my poprawialiśmy się przez cały mecz. Nasi chłopcy pracowali niezwykle ciężko, wywierali dobry nacisk na krążek i naprawdę mocno się bronili. Graliśmy Rock Solid 5 na 5.”

Demko najlepiej obronił piłkę na początku drugiej tercji, w tym zatrzymał się prawą ręką po ucieczce Claytona Kellera z pola karnego o 3:43.

„Mają dobrego bramkarza” – powiedział Tourigny. „To między innymi powód, dla którego zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej NHL”.

Joshua podwyższył na 2:1 Vancouver w 19:02 sekundy po tym, jak jego strzał odbił się od wyciągniętej lewej poduszki Ingrama po przekierowaniu podania Nilsa Hoglandera, gdy wracał do domu.

To był dobry mecz Teddy’ego [Blueger] „Aby kopnąć piłkę, Hoggie rzucił jedną do siatki, a ja po prostu kopnąłem piłkę z odbicia” – powiedział Joshua.