Ustępującym senatorom daleko do rosnącego Krakena – Sportsnet.ca

Ustępującym senatorom daleko do rosnącego Krakena – Sportsnet.ca

SEATTLE (AP) Tomas Tatar i Andre Burakovsky strzelili gole w odstępie 3:43 pod koniec drugiej tercji, gdy Seattle Kraken pokonało Ottawa Senators 4:1 w czwartkowy wieczór po raz szósty z rzędu.

Yanni Jordi strzelił gola w pierwszej kwarcie, a Vince Dunn strzelił gola przy pustej bramce i zaliczył asystę dla Krakena, kończąc rekordową passę 10 punktów. Joey Daccord po swoim strzale w Winter Classic zanotował 32 interwencje, a Jordan Eberle dodał dwie asysty.

„Fajnie jest widzieć, jak nasi chłopcy grają dobrze i zostają za to nagrodzeni” – powiedział Daccord. „W pierwszej części sezonu nie otrzymaliśmy nagrody, o której marzyliśmy”.

Parker Kelly strzelił trzeciego gola, a Joonas Korpisalo obronił 24 strzały dla Senators, którzy przegrali trzy z czterech.

„Pięć minut kosztowało nas mecz hokejowy” – powiedział tymczasowy trener Jacques Martin. „Niektóre aspekty naszej gry były dobre. Myślę, że to krok we właściwym kierunku, ale musimy się nauczyć, że mecz trwa 60 minut i musimy nauczyć się lepiej nim zarządzać.

Ustępującym senatorom daleko do rosnącego Krakena – Sportsnet.ca

Daccord trzymał Ottawę poza szachownicą aż do odbicia Kelly'ego na 7:40 przed końcem. Nie wpuścił ani jednej bramki od początku pierwszej części zwycięstwa Seattle nad Filadelfią 29 grudnia, co dało mu najdłuższą passę bez przerwy w historii zespołu.

Dodatek Kraken dołączył do NHL na sezon 2021-22.

„Byłoby lepiej, gdybym dziś wieczorem po raz kolejny odpadł” – zażartował Daccord. „Zwycięstwo jest wspaniałe i cieszę się, że mogę kontynuować jazdę tym pociągiem”.

Gord odbił się w połowie pierwszej połowy, zdobywając szóstego gola w sezonie.

Tatar wyszedł na otwartą linię po świetnym podaniu Eberle i pokonał Korpisalo na 4:40 przed końcem drugiej połowy. Burakovsky dodał kolejnego gola na 57 sekund przed końcem, po czym wykorzystał podanie 2 na 1 Kylera Yamamoto.

READ  Gospodarz Finlandii wyprzedził Kanadę i kontynuuje swój „wspaniały” występ na Mistrzostwach Świata w hokeju na lodzie

To pierwszy gol w sezonie dla Burakowskiego, który przez większą część sezonu pauzował z powodu kontuzji górnej części ciała.

„To była świetna gra w jego wykonaniu. Nie spodziewałem się, że mi to odda” – powiedział Burakovsky. „Dobrze jest mieć trochę szczęścia po swojej stronie. Miałem dużo złych wakacji w tym i zeszłym roku. „Na pewno dobrze było ją widzieć”.

Dunn dołożył swoją własną bramkę na nieco ponad dwie minuty przed końcem trzeciej tercji.

„Przez kilka minut byliśmy trochę przegrywani i wtedy gol Tatara był dla nas ważnym golem w tym meczu hokejowym” – powiedział trener Seattle Dave Hakstol. „A dla Porky’ego jest to ten rodzaj gola, który pomaga mu nadal dodawać pewności siebie i czuć się dobrze, więc naprawdę dobrze było widzieć, jak to osiągnął”.

Następny

Senators: Zagraj w sobotę w Edmonton.

Kraken: Zagraj we wtorek w Buffalo.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *