Ranking 11 najlepszych gier na SNES

Ranking 11 najlepszych gier na SNES

Wracając do starych dobrych czasów 1991 roku, Nintendo wypuściło nową, rewolucyjną konsolę, Super Nintendo Entertainment System (SNES). Była to druga domowa konsola Nintendo w Ameryce, po ogromnym sukcesie OG Nintendo Entertainment System (NES) w 1985 roku.

Podczas gdy NES był 8-bitowym systemem do gier (wykorzystującym 8-bitowy mikroprocesor jako procesor), SNES był dwukrotnie potężniejszy w trybie 16-bitowym. Miała lepszą grafikę i dźwięk niż jej poprzedniczka i była najbardziej zaawansowaną konsolą domową, jaką kiedykolwiek wyprodukowano w momencie premiery.

Może pochwalić się także ikonicznymi poprzednikami niektórych z najpopularniejszych współczesnych serii gier wideo, takich jak Legenda o Zeldzie, Mario kart, Bracia Mario., Donkey Kong I Final Fantasy. Bez SNES nie mielibyśmy Nintendo Wii ani Switcha.

W systemie jest tak wiele świetnych gier, że może być trudno zawęzić tylko kilka, ale oto nasze typy na 11 najlepszych gier na SNES:

11. Street Fighter II Turbo

Wiemy uliczny wojownik Jako zbiór bijatyk obejmuje dużą liczbę tytułów, ale ta wersja jest absolutną perełką. Od wrzeszczącego „Tiger Punch” Sagata po chudego Dhalsima i jego logo „Yoga Flame”, Street Fighter II Turbo Była to najlepsza bijatyka złotej ery gatunku.

Czy było lepiej niż Mortalna Kombata? Tak.

10. Contra III: Wojny Obcych

Kontra III Miał duże buty do wypełnienia. oryginalny Przeciw na NES-ie był już kultowy w momencie premiery SNES-a. W pewnym sensie Konami dostarczyło kolejnego klasyka. W tej grze jest wszystko: poziomy motocyklowe, poziomy z góry na dół i niesamowite strzelaniny, które zwiększają możliwości trybu 7 SNES.

To też było niesamowicie trudne. To właśnie sprawiło, że ostatecznie pokonanie tej brutalnej gry było jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

9. Super Castlevania IV

Castlevania Miała trzy tytuły na NES-ie, zanim ta ukochana platformówka trafiła na SNES. Kontynuowała historię klanu Belmont i ich życiową misję zniszczenia Drakuli. Było to wczesne graficzne demo systemu, zawierające klasyczne poziomy, takie jak Wieża Zegarowa, i wymagające umiejętności, które posiadało niewielu.

READ  Bandai Namco: Sukces Elden Ring „naprawdę poszerzy” publiczność Armored Core 6

Choć miał swoje wady, był to ogromny krok naprzód w serii, która ostatecznie osiągnęła swój szczyt Symfonia nocy Na Playstation – gra, według której mierzone są wszystkie inne gry z gatunku „Metroidvana”.

8. Mega Man X

Mega Man X Skutecznie wynalazł filmowy poziom samouczka, który widzimy w wielu dzisiejszych grach. Pierwszy etap wprowadza Cię w futurystyczny świat, prezentując szczegółową i kolorową grafikę, do której był zdolny SNES.

Było tam mnóstwo sekretów i ulepszeń, których nie musiałeś zdobywać, ale które bardzo ci pomogły. Niestety, po niesamowitym występie na NES-ie, to właściwie tyle Mega człowiek'On mówi.

Na PlayStation istniały gry JRPG i jest ich niezliczona ilość Sieć bojowa Gry i pokazy poboczne, ale nic, co mogłoby pomieścić błyskawicę w butelce X akt. Ten nie pokazuje swojego wieku. Klasyka nie bez powodu jest klasyką.

7. Super Mario Kart

Mario Kart 8 Na Nintendo Switch jest to jedna z najlepiej sprzedających się gier wideo wszechczasów, ale nie istniałaby, gdyby nie ta dziwna gra w gokarty na SNES. Po raz pierwszy przedstawiał wszystkie postacie Mario rywalizujące łeb w łeb w wyścigach po znajomych lokalizacjach z gier Mario.

Formuła była udoskonalana przez lata, ale podstawa, która sprawia, że ​​gra jest tak przyjemna, została wspaniale uchwycona w tym małym pięknie. Zawsze szukaj skrótów!

6. Świat Super Mario

Świat Super Mario Miał wtedy ogromne buty do wypełnienia Super Mario Bros 3 Zrewolucjonizował platformówki poprzedniej generacji, ale to Nintendo strzela na wszystkie cylindry.

Shigeru Miyamoto i jego zespół przyjęli zwycięską formułę i rozwinęli ją we wszystkich kierunkach. Nie ma potrzeby psuć czegoś, co działa, prawda? Dzięki lepszej grafice i nowym ulepszeniom, w tym możliwości ujeżdżania Yoshiego po raz pierwszy, ta klasyczna gra zapewnia wymagającą zabawę.

READ  Electra to nie tylko krążowniki z niedawnym wprowadzeniem miejskiego e-roweru

5. Sekret Many

Jedną z rzeczy, które SNES zrobił bardzo dobrze w swojej generacji, były gry JRPG. Sekret Many Wyprodukowała ją firma Square, która w tamtym czasie cieszyła się reputacją producenta najlepszych na świecie gier JRPG w tej dziedzinie.

Gra opowiada ponadczasową historię z najbardziej zapadającą w pamięć i piękną muzyką swoich czasów. Ponadto gra nie była turowa, więc wydarzenia toczyły się szybko, a nowość w postaci rozszerzonej obecności, umożliwiającej grę trzech graczy jednocześnie, była oczywista. Fabuła gry została tak dobrze skonstruowana, że ​​można było płakać.

4. Kraj Donkey Kongu

zanim Kraj Donkey Kongu, Donkey Kong W zasadzie był to Nintendo C-lister. Jednak był postacią, której używali jako przykrywki dla Mario w czasach gier Nintendo Kraj Donkey Kongu To wszystko się zmieniło. Wysunąłeś Brave Monkey na pierwszy plan dzięki niesamowitej platformie.

Poznajemy całą masę nowych postaci Donkey Kong wszechświecie, które wciąż pojawiają się cały czas dzisiaj. Grafika była niesamowita, a muzyka zdawała się unosić w powietrzu. Nie przeszkadzało to, że naprawdę przyjemnie się grało.

3. Chrono spust

Szyja i szyja z Final Fantasy VI, Chrono spust Jest to największe arcydzieło Squire’a tamtej epoki. To zostaje wybrane, ponieważ jest prawie bezbłędne. Jest w niej tak wiele różnorodności, serca i historii, że mogłaby to być powieść Tolkiena. W jakiś sposób uczynił podróż w czasie nie metaforą, ale prawdziwą postacią w historii.

Każde pokolenie powinno otrzymać szansę przeżycia tej niesamowitej przygody.

2. Super Metroid

Super Metroid Gra rozpoczyna się od w pełni wzmocnionej Samus, która przedostaje się przez kosmiczny zamek, by w końcu spotkać Ridleya, przerażającego skrzydlatego potwora. Gdy zostanie pokonany, rozpoczyna się odliczanie i musi bardzo szybko wydostać się z budynku, bo inaczej zginie. Gry nie zaczynały się w ten sposób!

READ  Obejrzyj w tym filmie składane urządzenia Samsung Stress — recenzja Geek

Po utracie mocy przedziera się przez trudną przygodę w obcym świecie, aby odkryć starożytne tradycje i stawić czoła przerażającej Matce Mózgowi, wielu różnym typom Metroidów, a także Kosmicznym Piratom. Pierwsza gra Metroid była małą, szorstką grą, ale ta gra zmieniła Samusa w ponadczasową ikonę.

Każde pokolenie ma swoją ulubioną iterację Legenda o ZeldzieI Odniesienie do przeszłości Wykorzystaj całą moc obliczeniową, jaką może zgromadzić SNES, aby stworzyć kinowe arcydzieło, w którym Link zmierzy się z Ganonem, który próbuje ocalić nie jedno, ale dwa królestwa.

Sposób prezentacji był bardzo innowacyjny, a łamigłówki wciągały na długie tygodnie. Żadna część gry nie była nudna i zawierała jedną niespodziankę za drugą, na przykład to, że myślisz, że już skończyłeś, ale nagle znajdujesz się w dziwnym, wywróconym do góry nogami świecie z mnóstwem nowych lochów.

Zagraj w tę grę, jeśli nie grałeś w nią wcześniej, nigdy się nie zestarzeje.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *