US Navy szarżuje na marynarza rok po tym, jak ogień zniszczył okręt na kotwicy

Marynarka wojenna Stanów Zjednoczonych oskarżyła marynarza w czwartek o rozpoczęcie zeszłorocznego pożaru, który zniszczył USS Bonhomme Richard zadokowany w San Diego w Kalifornii, co oznacza najgorszy pożar okrętów wojennych poza walką w ostatnich latach.

Desantowy statek desantowy płonął przez ponad cztery dni. Spowodował rozległe uszkodzenia konstrukcyjne, elektryczne i mechaniczne, a następnie został złomowany. Szacuje się, że jego wymiana wynosi 4 mld USD.

Marynarz był wówczas jednym z członków załogi, kapitanem. Sean Robertson, rzecznik Trzeciej Floty USA, powiedział w oświadczeniu. Robertson powiedział, że marynarz został oskarżony o podpalenie i umyślne narażenie statku na niebezpieczeństwo. Nazwa nie została ujawniona.

Nie podano żadnych dalszych szczegółów i nie było jasne, jakie dowody lub motywy zostały znalezione.

Desantowe okręty desantowe są jednymi z nielicznych okrętów floty amerykańskiej, które mogą służyć jako mały lotniskowiec.

Bonhomme Richard zbliżał się do końca dwuletniej modernizacji, której koszt szacowany jest na 250 mln USD Kiedy wybuchł pożar 12 lipca 2020 r..

Ogień widać z pobliskiego pola golfowego w San Diego, 12 lipca 2020 r. (Sean M. Heavi/Getty Images)

Około 160 marynarzy i oficerów było na pokładzie, gdy pożar spowodował uniesienie się pióropusza czarnego dymu ze statku o wysokości 256 metrów, który zacumował w bazie marynarki wojennej w San Diego podczas awansu.

Pożar wybuchł w dolnym obszarze magazynowym statku, gdzie składowano kartony, szmaty i inne materiały eksploatacyjne. Ale wiatry znad Zatoki San Diego zapaliły płomienie, a pożary rozprzestrzeniły się na szyby wind i kominy wydechowe.

gryzący dym

Potem dwie eksplozje – z których jedna była słyszalna ponad 20 kilometrów dalej – zwiększyły jego rozmiary.

Płomienie wysłały kłujący dym nad San Diego, a urzędnicy zalecili, aby ludzie unikali ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Strażacy zaatakowali płomienie wewnątrz statku, podczas gdy statki strażackie z armatkami wodnymi skierowały strumienie wody morskiej na statek, a skapujące wodą helikoptery.

READ  Biały Dom intensyfikuje wysiłki na rzecz porozumienia w sprawie pomocy dla Ukrainy i bezpieczeństwa granic

Ponad 60 marynarzy i cywilów zostało wyleczonych z powodu drobnych obrażeń, wycieńczenia cieplnego i wdychania dymu.

Dym unosi się ze statku zadokowanego w bazie marynarki wojennej San Diego, 12 lipca 2020 r. (Dennis Bowery/The Associated Press)

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *