Cichy proces finansowy Donalda Trumpa

8:59 czasu wschodniego, 2 maja 2024 r

Oto przypomnienie, co oznacza dla Trumpa nakaz milczenia w sprawie tajnych pieniędzy

Od ekipy CNN

Sędzia Juan Merchan Nałożył karę w wysokości 9 tys przeciwko byłemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi za wielokrotne naruszenia wydanego przez sędziego nakazu milczenia, zakazującego we wtorek publicznej dyskusji ze świadkami w sprawie lub ławą przysięgłych. Dziś ponownie organizuje kolejną rozprawę w sprawie tego, czy Trump dopuścił się kolejnych czterech naruszeń.

Dla przypomnienia, to są szczegóły nakazu kneblowania Sędzia Juan Merchan nałożył to na Trumpa Pod koniec marca:

Dlaczego został nałożony? Merchan powiedział, że zastosował nakaz milczenia, ponieważ były prezydent w przeszłości wygłaszał „groźby, podburzające i zniesławiające” oświadczenia pod adresem osób na wszystkich szczeblach wymiaru sprawiedliwości, w tym ławników przysięgłych. Według starszego analityka prawnego CNN Eli Honig: Główny powód zamówienia maseczki Ma to na celu ochronę członków jury.

Co robisz lub co robisz? Orzeczenie zabrania byłemu prezydentowi składania oświadczeń na temat potencjalnych świadków w procesie karnym dotyczącym cichych pieniędzy. Trumpowi nie wolno krytykować swojego byłego prawnika Michaela Cohena ani gwiazdy porno Stormy Daniels, którzy będą świadkami procesu. Nie przeszkadza to jednak Trumpowi mówić o prokuratorze okręgowym Nowego Jorku Alvinie Braggu, osobie publicznej, ani o samym Merchanie.

Merchan również tak orzekł Trump nie może składać oświadczeń na temat prawników, pracowników sądu ani członków rodzin prokuratorów, prawników, członków rodziny sądu ani członków rodziny prokuratora okręgowego na Manhattanie. Trumpowi nie wolno również składać oświadczeń na temat potencjalnego lub aktualnego jurora.

Co mówi Trump? Trump i jego prawnicy argumentowali, że retoryka Trumpa jest wiodącym republikańskim kandydatem na prezydenta Nie należy tego ograniczać Jest to także apel do wyborców w wyborach w 2024 r., kiedy na początku kwietnia Merchan rozszerzył pierwotne rozporządzenie o członków rodziny sądowej. Prawnicy Trumpa zapowiedzieli, że złożą apelację od wyrokuPod pretekstem, że poszedł dalej.

READ  Covid: Jaka jest nowa alternatywa dla Omicron XE?

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *