Nowa aktualizacja beta PS5 firmy Sony naprawia również jedną z najbardziej absurdalnych wad

Pierwsza duża aktualizacja systemu Sony PlayStation 5 to Dostęp w formie beta już dziś, co w końcu pozwala na rozszerzenie użytecznej przestrzeni dyskowej o 667 GB Dodając dysk SSD PCIe Gen 4 Oprócz testowania nowych opcji interfejsu użytkownika i rozszerzonej obsługi dźwięku 3D. Ale pełny dziennik zmian zawiera również kilka funkcji, których Sony nie podświetliło – w tym sposób na łatwą aktualizację kontrolera DualSense, jeśli naciśniesz niewłaściwy przycisk!

Widzisz, PS5 Obecnie ma bardzo głupią wadę: Jedynym momentem, w którym możesz zaktualizować konsolę, jest jej włączenie. A jeśli powiesz nie lub przypadkowo naciśniesz O zamiast X, nie możesz uruchomić tej aktualizacji, dopóki nie miną 24 godziny (lub możesz zmodyfikować wewnętrzny zegar PS5, aby go oszukać).

Ale w wersji beta 2.0 jest teraz dedykowane menu pod tym tematem Ustawienia > Akcesoria > Kontrolery połączenie Oprogramowanie do zdalnego sterowania bezprzewodowego. Proszę wybaczyć moje piękne zdjęcie.

Fot. Sean Hollister/The Verge

Nadal będziesz widzieć monity o aktualizację konsoli, gdy konsola jest włączona – naciśnięcie przycisku kółka nadal spowoduje ich natychmiastowe odrzucenie.

Wersja beta poprawia też nieco inne frustracje związane z interfejsem użytkownika: Możliwość łatwego wyłączenia konsoli. Nadal jest tajemnicą, dlaczego Sony odstąpiło od dłuższego naciskania przycisku PS, aby poprosić o dodatkowe kliknięcia, ale przynajmniej możesz teraz zmienić liczbę potrzebnych kliknięć. Naciśnięcie przycisku hamburger / start w menu szybkich akcji PS5 pozwala przeciągnąć dowolny z nich (w tym cyfrowy przycisk zasilania PS5) w inne miejsce w tym menu.

Oddzielnie, czy wiesz, że PS5 pozwala skonfigurować wszystkie rodzaje kontroli rodzicielskiej dla Twojego dziecka w zakresie tego, co może grać, oglądać i robić, a także pozwala zdalnie zatwierdzać ich prośby przez Internet? Nie zdawałem sobie z tego sprawy, a aktualizacja beta pozwala teraz zobaczyć te pytania i odpowiedzieć na nie za pośrednictwem najnowszej wersji aplikacji mobilnej PlayStation, a nie tylko za pośrednictwem poczty e-mail.

Szczerze mówiąc, nadal musi działać: jest to skomplikowany proces, który przenosi Cię do przeglądarki internetowej w celu skonfigurowania, wymaga, aby Twoje dziecko założyło konto PlayStation Network (nie tylko profil lokalny), czy skonfigurowałeś różne rodzaje ograniczenia i przenosi cię do przeglądarki internetowej wielokrotnie (Wymaga zalogowania) Kiedy chcesz zatwierdzić prośbę. Gdy pozwolisz dziecku grać w konkretną grę, może kontynuować grę, dopóki nie usuniesz go z białej listy.

To, czego chcę, to proste, bogate powiadomienie na telefon, które skutecznie pozwala mi kliknąć „Tak, możesz w to zagrać przez 30 minut” lub „Nie teraz, chłopcze” i od razu to zrobić. Może jest czas, zanim 2.0 stanie się złotem? A może w przyszłej aktualizacji.

READ  Atramenty Mattel współpracują ze SpaceX Elona Muska przy produkcji szeregu zabawek

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *