United Airlines gubi oponę podczas startu

United Airlines gubi oponę podczas startu

Los Angeles –

Samolot United Airlines lecący do Japonii bezpiecznie wylądował w Los Angeles w czwartek po tym, jak podczas startu z San Francisco zgubiła się opona.

Wozy strażackie stały w pobliżu międzynarodowego lotniska w Los Angeles, ale nie były potrzebne, ponieważ Boeing 777 wylądował spokojnie i zatrzymał się w mniej więcej dwóch trzecich drogi startowej. Rzecznik lotniska Dai Levine powiedział, że samolot wylądował bezpiecznie.

Potem ją odciągnięto.

United podało, że na pokładzie znajdowało się 235 pasażerów i 14-osobowa załoga. Linie lotnicze podały, że samolot zbudowany w 2002 roku został zaprojektowany tak, aby bezpiecznie lądować w przypadku braku lub uszkodzenia opon. United powiedział, że pasażerowie zostaną przeniesieni na inny samolot na pozostałą część lotu.


Boeingi 777 mają po sześć opon na każdym z dwóch głównych podwozi. Film z odlotu lotu 35 pokazuje, że kilka sekund po starcie samolot traci jedną z sześciu opon w lewym zespole podwozia głównego.

Rzecznik lotniska Doug Yakel poinformował w oświadczeniu, że szczątki opon wylądowały na parkingu pracowników lotniska na międzynarodowym lotnisku w San Francisco. Nikt nie jest ranny. Dodał, że pas startowy został na krótko zamknięty w celu usunięcia gruzu, ale teraz został ponownie otwarty.

Rzecznik Tony Molinaro powiedział, że FAA zbada sprawę.

READ  Zyski Nike (NKE) za pierwszy kwartał 2023 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *