Ukraina twierdzi, że nocny atak na rosyjską rafinerię

Ukraina twierdzi, że nocny atak na rosyjską rafinerię

Ukraińskie źródło bezpieczeństwa poinformowało w czwartek AFP, że ukraińskie służby bezpieczeństwa zorganizowały nocny atak dronów na rafinerię ropy naftowej w mieście Tuapse na południu Rosji.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Kijów zintensyfikował ataki na rosyjskie obiekty naftowo-gazowe w ramach czegoś, co określił jako „sprawiedliwy” odwet za rosyjskie ataki na jego infrastrukturę energetyczną.

Źródło podało AFP, że rafineria w Tuapse, około 240 kilometrów na południowy wschód od zaanektowanego przez Rosję Półwyspu Krymskiego, była „ważnym obiektem wroga”.

Dodała: „Po dwóch potężnych eksplozjach zeszłej nocy wybuchł tam pożar na dużą skalę. Uszkodzona została główna jednostka przetwarzania ropy naftowej, a mianowicie kolumny próżniowa i atmosferyczna”.

Materiał filmowy opublikowany w nocy w mediach społecznościowych pokazał jasne płomienie i kłęby dymu przedostające się przez rafinerię należącą do rosyjskiego giganta naftowego Rosnieft.

Szef obwodu Tuapse Siergiej Bojko powiedział w aplikacji Telegram: „Zapaliła się jednostka próżniowa. Według wstępnych danych nie było ofiar”.

Dodał, że do gaszenia pożaru, który ostatecznie ugaszono około godziny 5:00, przystąpiło blisko 100 osób i 31 sztuk sprzętu.

Ukraina przyznała się do serii ataków na rosyjską infrastrukturę energetyczną, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w tym do masowego pożaru magazynu w zachodniej Rosji w ubiegły piątek.

READ  Były główny adwokat Trumpa powiedział, że odszedł z powodu wewnętrznego rozłamu w zespole prawnym

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *