Pozostałości berylu zalewają południowe Ontario i Quebec ulewnymi deszczami

W tym tygodniu południowe Ontario i Quebec zostaną dotknięte resztkową wilgocią po huraganie Beryl, co przyniesie ulewne deszcze i ryzyko burz.

Po tym, jak huragan Beryl dotarł na ląd po raz trzeci i ostatni jako huragan kategorii 1 wczesnym poniedziałkowym rankiem w pobliżu Matagorda w Teksasie, wilgoć resztkowa związana z wcześniej potężną burzą przedostanie się w tym tygodniu na północ od granicy.

Huragan Brill zaczął gwałtownie słabnąć, gdy w poniedziałek przemieszczał się w głąb lądu, nadal powodując ulewne deszcze i powodzie w Teksasie, w wyniku których zginęły co najmniej dwie osoby.

Apel Czerwonego Krzyża: Huragan Beryl

We wtorek pozostanie jedynie układ niskiego ciśnienia po historycznej burzy. Zanim niż dotrze do Doliny Mississippi, górny niż atmosferyczny nad środkowymi stanami pochłonie wilgoć i wypchnie ją w kierunku południowego Ontario i Quebecu.

Sprawdź sieć pogodową Centrum huraganów Najnowsze wiadomości na temat burz w pobliżu Kanady i na całym świecie

W środę i czwartek południowe Ontario i Quebec odczują pozostałości Beryl

Oczekuje się, że ta związana z wilgocią depresja dotrze do hrabstw we wtorek wieczorem, a następnie nasili się w środę rano. Oczekuje się, że we wschodnim Ontario i Quebecu w środę po południu zacznie padać deszcz. Będzie przemieszczać się z południa, przez dolinę Ohio, nad jeziorem Erie i falami przemieszczać się na północ aż do czwartku.

Pozostałości berylu zmierzają do Ontario i Quebecu

Powiązany: Tropikalna burza Beryl zabija dwie osoby i pozbawia prądu, gdy przechodzi przez Teksas

Podczas gdy system porusza się pod wpływem górnej depresji, na powierzchni wyśle ​​ciepły front przez południowe Ontario i Quebec. Na tym froncie spodziewane są ulewne opady deszczu, a także ryzyko burz.

W tej chwili jest zbyt wcześnie, aby podać dokładne sumy opadów dla województw, ale lokalne prognozy mają przekroczyć 50 mm do czwartku. Istnieje również pewna niepewność co do tego, gdzie spadnie najwięcej deszczu.

READ  Lider Światowej Organizacji Zdrowia powiedział, że „niebezpieczny” brak tlenu na Ukrainie wpłynie na możliwość leczenia pacjentów z Covid-19

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *