Uderzenie Pfizera jest mniej skuteczne i nadal chroni przed pochodzeniem z Indii: badanie

Źródło: Pixabay / CC0 Public Domain

Szczepionka Pfizer jest nieco mniej skuteczna, ale wydaje się, że nadal chroni przed najbardziej zaraźliwym indyjskim szczepem wirusa, który powoduje COVID-19, wynika z badania przeprowadzonego przez francuski Pasteur Institute.

„Pomimo nieco zmniejszonej skuteczności, Pfizer Serum Może chronić „przed wariantem indyjskim, zgodnie z wynikami testów laboratoryjnych” – powiedział Oliver Schwartz, dyrektor instytutu i współautor badania, które zostało opublikowane na stronie internetowej BioRxiv przed recenzją.

W badaniu wzięło udział 28 pracowników służby zdrowia w Orleanie. Szesnastu z nich otrzymało dwie dawki szczepionki Pfizer, a 12 jedną z dawek AstraZeneca.

Osoby, które otrzymały dwie dawki preparatu Pfizer, doświadczyły trzykrotnego spadku ALP Przeciwciała W przeciwieństwie do wariantu indyjskiego, według badań B.1.617, ale nadal chroniony.

„Sytuacja była inna w przypadku szczepionki AstraZeneca, która spowodowała spadek poziomu przeciwciał, które zneutralizowały” – czytamy w badaniu.

Schwartz powiedział, że pacjenci, którzy zachorowali na COVID-19 w ciągu ostatniego roku i zostali zaszczepieni dwiema dawkami preparatu Pfizer, zachowali wystarczającą ilość przeciwciał, aby chronić przed wariantem indyjskim, ale trzy do sześciu razy mniej przeciwciał niż wariant brytyjski.

Schwartz powiedział, że badanie wykazało, że „ten wariant… nabył częściową oporność na przeciwciała”.

Od czasu swojego pierwszego pojawienia się pod koniec 2019 roku w Chinach, wirus SARS-CoV-2, który powoduje COVID-19, opracował wiele wariantów, zwykle nazwanych od miejsc, w których pojawił się po raz pierwszy, w tym tak zwane szczepy południowoafrykańskie i brytyjskie.

Wariant odkryty po raz pierwszy w Indiach wydaje się być bardziej zdolny do przenoszenia niż warianty poprzednie.

Według raportu WHO jest teraz oficjalnie zarejestrowany w 53 regionach.

Starając się ograniczyć rozprzestrzenianie się, Francja i Niemcy przywróciły surowsze przepisy dotyczące przyjazdów z krajów dotkniętych katastrofą, w tym Wielkiej Brytanii.


Śledź najnowsze informacje na temat epidemii koronawirusa (COVID-19)


więcej informacji:
Delphine Planas i wsp., Zmniejszona wrażliwość wariantu B.1.617.2 zakaźnego SARS-CoV-2 na przeciwciała monoklonalne i surowice od osób zaszczepionych i zaszczepionych, Purexif (2021). Doi: 10.1101 / 2021.05.26.445838

© 2021 AFP

cytat: Pfizer jab jest mniej skuteczny i nadal chroni przed pochodzeniem z Indii: Badanie (2021, 29 maja) Pobrano 29 maja 2021 z https://medicalxpress.com/news/2021-05-pfizer-jab-effective-indian-strain .html

Niniejszy dokument podlega prawu autorskiemu. Niezależnie od sprawiedliwego traktowania do celów prywatnych studiów lub badań, żadna część nie może być powielana bez pisemnej zgody. Treść ma charakter wyłącznie informacyjny.

READ  Na rozpoczęcie skróconego tygodnia Święta Dziękczynienia kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *