Nowe wyniki badań nad księżycem Jowisza, Europa, nowym zestawem misji skupionych na Ziemi

Najnowsze wydarzenia dotyczące NASA

Wideo powyżej: Wydanie wniosku budżetowego NASA, nowa partia misji skupionych na Ziemi, nowe odkrycia badawcze dotyczące księżyca Jowisza, Europa … kilka historii, które opowiem – w tym tygodniu w NASA!

NASA informuje prezydenta o wniosku o dofinansowanie na rok podatkowy 2022

28 maja senator NASA, senator Bill Nelson i inni wyżsi urzędnicy poinformowali media o wniosku administracji Bidena Harrisa o finansowanie agencji na rok podatkowy 2022, po wydaniu przez Biały Dom pełnego wniosku o finansowanie.

Szczegóły i dodatkowe informacje na temat wniosku o finansowanie w wysokości 24,8 miliarda dolarów są dostępne w Internecie pod adresem nasa.gov/budget.

Obserwatorium NASA New Earth System

Obserwatorium Systemu Ziemi NASA będzie nowym zestawem misji skupionych na Ziemi, wykorzystujących poszczególne satelity do dostarczania kluczowych danych nowej generacji, aby pomóc złagodzić zmiany klimatyczne, chronić społeczności w obliczu klęsk żywiołowych i usprawnić działalność rolniczą w czasie rzeczywistym.

Satelity będą się wzajemnie uzupełniać i pracować obok siebie, aby stworzyć kompleksowe renderowanie 3D Ziemi i bezprecedensowe zrozumienie systemu klimatycznego planety. Po więcej informacji odwiedź: nasa.gov/earth.

Wulkany dna morskiego w Europie?

Nowe badania i modelowanie komputerowe 3D pokazują, że w niedalekiej przeszłości mogła mieć miejsce aktywność wulkaniczna na dnie morskim księżyca Jowisza, Europa – i nadal może mieć miejsce. Ta nowa praca pokazuje, jak może być wystarczająca ilość ciepła wewnętrznego z wnętrza księżyca, aby częściowo stopić jego warstwę skalistą, proces, który może napędzać wulkany na dnie oceanu.

Zbliżająca się misja NASA Europa Clipper, która ma rozpocząć się w 2024 r., Może rzucić światło na te najnowsze odkrycia.

60 lat temu: przemówienie Kennedy’ego „Pilne potrzeby krajowe”

25 maja minęła 60. rocznica przemówienia prezydenta Johna F. Kennedy’ego zatytułowanego „Pilne potrzeby narodowe” na wspólnej sesji Kongresu, podczas której starał się wesprzeć śmiałe przedsięwzięcie, aby Stany Zjednoczone bezsprzecznie wyprzedziły kosmiczny wyścig ze Związkiem Radzieckim. . .

READ  Europejska Agencja Kosmiczna planuje wyprodukować pierwszy tlen na Księżycu

„Myślę, że ten naród powinien zobowiązać się do osiągnięcia celu przed końcem tej dekady, jakim jest wylądowanie człowieka na powierzchni Księżyca i bezpieczny powrót na Ziemię”. Fragment przemówienia Kennedy’ego

Nieco ponad 8 lat później wizja Kennedy’ego została zrealizowana, gdy Stany Zjednoczone stały się pierwszym krajem, który wylądował ludzi na Księżycu i bezpiecznie sprowadził ich na Ziemię z Apollo 11.

Potrójne leczenie całkowitego zaćmienia Księżyca

26 maja w niebie odbyło się potrójne niebiańskie lekarstwo dla niektórych z nas na Ziemi. Doszło do całkowitego zaćmienia Księżyca – pierwszego od prawie dwóch i pół roku. Do tego dochodzi czerwonawy kolor księżyca spowodowany zaćmieniem, a do tego wszystko to wydarzyło się podczas pełni księżyca podczas jego najbliższego zbliżenia do Ziemi w tym roku – potocznie nazywanego superksiężycem. Nie widzieliśmy całkowitego zaćmienia Księżyca z gigantycznym księżycem od prawie sześciu lat.

Tak stało się w tym tygodniu na NASA

Kliknij tutaj Wiadomości z Brevard County

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *