Trudeau ogłasza pomoc w gaszeniu pożarów w Chile

Trudeau ogłasza pomoc w gaszeniu pożarów w Chile

Premier Justin Trudeau ogłosił, że Kanada wyśle ​​ekspertów i sprzęt przeciwpożarowy do Chile, gdy kraj będzie walczył z pożarami.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu premier powiedział, że Kanada wyśle ​​pomoc w walce z pożarami terenów dzikich, a także podziękował Chile za „nieocenione wsparcie” zeszłego lata, kiedy Chile pomogło Kanadzie w walce z bezprecedensowymi pożarami.

„Kiedy w zeszłym roku w Kanadzie szalały pożary, Chile włączyło się w udzielanie nieocenionego wsparcia” – powiedział Trudeau w programie X.

„Teraz, w odpowiedzi na niszczycielskie pożary, które dotknęły naszych chilijskich przyjaciół, wysyłamy im pomoc – w tym ekspertów od gaszenia pożarów i sprzęt do gaszenia pożarów na terenach dzikich”.

Nie ogłoszono jeszcze liczby ekspertów straży pożarnej i konkretnego sprzętu, który zostanie wysłany.

Pożary lasów w środkowym Chile spowodowały, że liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do ponad 100, a ponad 300 osób nadal uważa się za uznane za zaginione.

W ubiegły piątek na górzystym skraju kurortu Viña del Mar w Chile zaczęły rozprzestrzeniać się pożary lasów. Associated Press donosi, że sucha pogoda i silny wiatr popchnęły płomienie w stronę sąsiednich miast.

Chilijska służba kryminalistyczna pracuje nad identyfikacją ciał ofiar podpaleń.

READ  Korespondent Al-Jazeery zabity podczas izraelskiego nalotu na Zachodni Brzeg

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *