Trener Polski ogłasza powołanie na mecze eliminacji Euro przeciwko Czechom i Albanii

Trener Polski ogłasza powołanie na mecze eliminacji Euro przeciwko Czechom i Albanii

Trener reprezentacji Polski Fernando Santos powołał 25-osobową kadrę na marcowe mecze eliminacji Euro 2024 z Czechami i Albanią.

Polska rozpocznie eliminacje do turnieju w Niemczech 24 marca w Pradze z Czechami. Trzy dni później w Warszawie zmierzą się z Albanią. Inni rywale w grupie to niżej notowane Wyspy Owcze i Mołdawia.

Na początku piątkowej konferencji prasowej na stadionie PGE Narodowy Santos zastrzegł już, że nie może indywidualnie odpowiadać na pytania dotyczące doboru składu drużyny.

„Nigdy nie komentuję osobistych rozmów” – powiedział.

„Mamy listę około 90 nazwisk, z których wybraliśmy drużynę. (…) Podjąłem te decyzje świadomie, niezależnie od tego, czy mam rację, czy nie. Dziś mamy te nazwiska, może będą inne, ale na razie najważniejszą rzeczą dla mnie są nazwiska tych 25 graczy” – powiedział Portugalczyk.

Wśród wybranych przez Santosa brakuje dwóch zawodników, którzy stanowili trzon kadry narodowej na ostatnim mundialu w Katarze. Kamil Glik, Arkadiusz Milik (obaj kontuzjowani) i Grzegorz Grichowiak. Z drugiej strony jest nowicjusz Ben Lederman, urodzony w Ameryce piłkarz Rakov Szczecin. (Jeden z dwóch zawodników klubów PKO Ekstraklasy).

Zapytany o konkretny cel na marcowe mecze, Santos dał jasno do zrozumienia, że ​​zadowoli go tylko sześć punktów.

Na marginesie piątkowej konferencji Santos właśnie to potwierdził Do kadry dołączyli Grzegorz Mielcarski, Remigiusz Rzepka i Hubert Malowiejski wraz z trzema portugalskimi asystentami.

Źródło:

READ  Polska przyjmuje 34 300 przybyszów z Ukrainy: Urzędnicy – ​​Sekcja Angielska

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *