Moody’s obniża rating kredytowy First Republic Bank

Moody’s obniża rating kredytowy First Republic Bank

(Reuters) – Agencja ratingowa Moody’s obniżyła w piątek rating kredytowy First Republic Bank (FRC.N), powołując się na pogarszającą się sytuację finansową banku i wyzwania stojące przed pożyczkodawcą w związku ze zwiększoną zależnością od finansowania w związku z odpływem depozytów.

Agencja obniżyła między innymi długoterminowy rating emitenta i drugorzędnych walut lokalnych banku do B2 z Baa1 oraz długoterminowy rating depozytów bankowych w walucie lokalnej do Baa3 z A1.

Moody’s powiedział, że perspektywa ratingu emitenta First Republic Bank i długoterminowych depozytów bankowych jest nadal weryfikowana.

Moody’s powiedział, że uważa, że ​​​​wyższy koszt kredytu banku, wraz z „wysokim udziałem banku w aktywach o stałym oprocentowaniu, prawdopodobnie będzie miał znaczący negatywny wpływ na bazową rentowność Pierwszej Republiki w nadchodzących kwartałach”.

Ponadto agencja ratingowa zwróciła uwagę, że chociaż wiadomości o depozytach konsorcjum banków są pozytywne w krótkim okresie, długoterminowa ścieżka powrotu banku do trwałej rentowności pozostaje niepewna.

W tym tygodniu agencja Moody’s obniżyła prognozę dla amerykańskiego systemu bankowego do „negatywnej” ze „stabilnej”, powołując się na zwiększone ryzyko dla sektora po gwałtownym upadku SVB Financial Group (SIVB.O), który wywołał obawy przed zarażeniem.

Dodatkowe raporty Akriti Sharmy i Gopi Babu w Bengaluru; Montaż przez Sandrę Maller i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Lotnisko Vancouver doświadcza opóźnień z powodu „problemów operacyjnych” z NAV Canada

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *