Toronto Raptors dywersyfikują swój portfel wokół Scottiego Barnesa w ostatecznym terminie transakcji

Toronto Raptors dywersyfikują swój portfel wokół Scottiego Barnesa w ostatecznym terminie transakcji

TORONTO — Po sfinalizowaniu transakcji OG Anunoby'ego i Pascala Siakama, prezes Toronto Raptors Masai Ujiri powtórzył swoje przemówienie, wyglądając, jakby przygotowywał się tak samo, jak przygotowywał kogokolwiek innego.

„Nie wiem (czy) nazwałbym to przebudową, resetem, czy jakkolwiek chcemy to powiedzieć, ale normalna przebudowa z innymi zespołami zajmuje… pięć lub sześć lat. Czy mamy na to cierpliwość? ” „Czy starczy nam cierpliwości na trzy do pięciu lat, aby zbudować nasz zespół” – powiedział prezes Toronto Raptors, Ujiri. Tak czy inaczej będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. I jedną z rzeczy, które ci powiem na 100 procent, nie będę nikogo za to winić, jest to, że jestem cierpliwa.

Na pierwszy rzut oka czwartkowe zachowanie Raptors temu zaprzeczyło. Trzeci rok z rzędu zrezygnowali z wyboru w pierwszej rundzie wyborów przed upływem terminu. Tylko jedna inna drużyna, Dallas Mavericks, przeszła pierwszą rundę. Wygląda na to, że Raptors nie mogą w pełni zaangażować się w ruch młodzieżowy.

Czwartek jednak bardzo różnił się od terminów wyznaczonych na lata 2023 i 2022 dla Raptors. To, czego dokonali, sprowadzając Kelly'ego Olynyka i Ochaia Agbaje oraz wysyłając czterech zawodników, polegało na dywersyfikacji puli aktywów wokół rdzenia zespołu. Tym rdzeniem pozostają Scottie Barnes, Immanuel Quickley i być może RJ Barrett.

„Próbujemy znaleźć odpowiednią kombinację” – powiedział dyrektor generalny Raptors Bobby Webster na konferencji prasowej po upływie terminu.

Oprócz wymiany Otto Portera Jr., Kyry Lewis Jr. i wyboru w pierwszej rundzie draftu do Utah, Raptors sprzedali także Dennisa Schrödera i Thaddeusa Younga do Brooklynu za Spencera Dinwiddiego, którego natychmiast zwolnili, chcąc bliżej przyjrzeć się Barnesowi i innym . Młodsze opcje z piłką w rękach.

„Nawet podczas osobistych rozmów z wieloma zespołami znajdującymi się w podobnej sytuacji do naszej (konsensus jest taki), że młodzi ludzie potrzebują przywództwa” – dodał Webster. „I myślę, że straciliśmy trochę tej obecności weterana, kiedy zawieraliśmy poprzednie umowy.

„Dlatego próbujesz znaleźć odpowiednią chemię, która może poprowadzić tych graczy. Trudno nam stracić Thada. … Dlatego jednocześnie zachęcamy młodych graczy do rozwoju i wzrostu, ale także tworzymy środowisko wokół gdzie uczą się nawyków zawodowych, biorą odpowiedzialność i rozumieją… Jak grać w koszykówkę na poziomie NBA, a oni „uczą się, jak wygrywać”.


Raptors w ostatecznym terminie pożegnali weterana Thaddeusa Younga. (Dan Hamilton/USA Today)

Te dwie postacie służyły bardzo różnym celom. Raptors chcieli zawodników z Utah i zdecydowali, że warto oddać trzy najgorsze typy, jakie otrzymali od Pacers na rzecz Siakama. Handel za niezastrzeżonym wolnym agentem w Olynyku jest ryzykowny. Raptors zrobili to z Youngiem i Jakobem Poeltlem w połowie poprzednich dwóch sezonów i ostatecznie podpisali z nimi umowy przyjazne graczom (choć nie było to rażące z punktu widzenia zespołu), aby zatrzymać tych graczy. Istnieje również możliwość, że Olynyk zdecyduje się przenieść gdzie indziej, chociaż fakt, że jest Kanadyjczykiem i niedługo po zakończeniu sezonu zasadniczego skończył 33 lata, ogranicza zespoły, które będą się o niego ubiegać. Na pierwszy rzut oka dwuletnia umowa obejmująca wyjątek średniego szczebla wydaje się rozsądna i zasadniczo wypełnia miejsce na wynagrodzenie Schrodera. Olynyk kwalifikuje się do natychmiastowego przedłużenia, a Webster powiedział, że Olynyk chce przebywać w Toronto.

READ  Sutter zgadza się na roczny kontrakt z The Blues

Tłumaczenie: Są pewni, że znajdą wspólną płaszczyznę porozumienia w sprawie umowy.

„Byliśmy wielkimi fanami Kelly” – powiedział Webster. „Myślę, że patrzymy na niego tak, że ma pewną rękę i myślę, że widzieliśmy, że w jednostkach rezerwowych, szczególnie w dużych, wniesie zestaw umiejętności charakterystyczny dla weterana, czyli głos, który my Myślę, że ta jednostka może sobie z tym poradzić.” Skorzystaj z pomocy.”

Wydaje się, że Raptors nie chcą zbytnio inwestować w Draft NBA 2024. Przed czwartkiem, gdyby wybrali pierwszą szóstkę, mieliby trzy typy w pierwszej rundzie plus jeden na początku drugiej rundy. uznano za słaby projekt. Według wielu raportów New York Knicks oferowali Bruce'owi Brownowi wybór w drafcie na rok 2024, ale Raptors chcieli wybrać w przyszłości i nie chcieli za bardzo awansować w tej klasie draftu.

Raptors rezygnują także z najmniej pożądanego ze swoich typów, którym będzie Los Angeles Clippers lub Oklahoma City Thunder – w zależności od tego, który z nich zakończy się lepszym rekordem, a zatem gorszym wyborem. Nadal mają wybór Pacers i numer 2 Detroit Pistons, a także potencjalnie mają własne typy. Pozyskanie skrzydłowego Agbaje, który jest w drugim roku swojej debiutanckiej umowy i znajduje się w nagłej potrzebie, to dobre ryzyko.

„Myślę, że energia Oshaya doda Scotty’emu energii” – powiedział Webster.

Utrzymanie Browna oznacza, że ​​Raptors prawdopodobnie nie będą mieli miejsca poniżej górnego pułapu wynagrodzeń, aby wydawać pieniądze na wolnych agentów. Musieliby odrzucić opcję drużynową Brownsów za 23 miliony dolarów i pozwolić Olynykowi i Gary’emu Trentowi Jr. Wejście do bezpłatnej agencji o kapitalizacji zbliżającej się do 40 milionów dolarów. Ale powtarzam, nie ma nikogo na rynku wartego takiej kwoty, a już zwłaszcza tych, którzy mogliby uznać Raptors za realistyczną opcję.

Najprawdopodobniej: Raptors zatrzymają Olynyka, zobaczą wartość handlową Browna latem i w następnym sezonie i rozważą sprowadzenie Trenta, jeśli cena będzie odpowiednia. Na razie Olynyk i Brown zakotwiczą ławkę rezerwowych, dając Raptors dodatkowe możliwości kończenia meczów rywalizacyjnych.

READ  Trio New Toronto Maple Leafs ma nadzieję na zdobycie goli

A co do przyszłości? Cóż, zobaczmy, kto czyni się niezastąpionym.

Notatki

• Webster powiedział, że nikt nie osiągnął ceny wywoławczej Raptors za Browna, w przeciwnym razie coś by zrobili. Biorąc pod uwagę, że tego dnia odbędą się tylko dwa typy w pierwszej rundzie, prośba Raptors wydaje się całkiem jasna.

• Raptors również nie poruszyli Trenta. Ma zostać nieograniczonym wolnym agentem po tym, jak w zeszłym sezonie niespodziewanie otrzymał opcję zawodnika na sezon 2023–2024.

„Gary ma 25 lat i 40 procent rzutów za trzy punkty. Możesz więc zacząć od tego” – powiedział Webster zapytany, czy Trent był częścią planów zespołu na przyszłość. „Myślę, że prawdopodobnie przyzna, że ​​to nie zaczął tak dobrze, jak chciał, ale teraz się uspokoił i widzimy to. Więc myślę, że to już decyzja Gary'ego, ale myślę, że obserwujemy jego rozwój w tej grupie. Obserwujemy, jak wybiera swoje pozycje w ofensywie. Myślę, że widać, że jest bardziej agresywny w obronie, co widzieliśmy przez lata.

Trent jest na tyle młody, że tego lata otrzyma ponadprzeciętną ofertę od niektórych drużyn, ale uzyskanie praw Birda do zatrzymania go zamiast otrzymywania dla niego kilku typów w drugiej rundzie jest możliwym do obrony elementem zarządzania składem. TBD ma rację.

• Raptors w głównym składzie mają 13 zawodników, co oznacza, że ​​mają dwa puste miejsca w składzie. Mogli przenieść jednego ze swoich trzech zawodników na dwustronnych kontraktach, Jontaya Portera, Javona Freemana z Liberty lub Marquisa Noela, na kontrakt w głównym składzie, albo mogli opuścić organizację. Raptors muszą obsadzić stanowisko w ciągu dwóch tygodni. Chcą zobaczyć, co Barnes może zrobić w roli, w której bardziej dominuje piłka, ale i tak potrzebują rozgrywającego.

• Na koniec Webster został zapytany, czy możliwość utrzymania wyboru, który zawdzięczają San Antonio Spurs Poeltlowi, którego broni czołowa szóstka, w trzech kolejnych draftach wpłynie na podejście Raptors do ostatnich 31 meczów. Raptors przystąpili do czwartkowego meczu z Memphis z szóstym najgorszym rekordem w lidze, choć jasne jest, że loteria może zmienić kolejność draftu.

READ  Prognozy Światowej Listy Juniorów 2024: Wybieramy Kanadę, USA, Szwecję i Finlandię

„Najważniejszym priorytetem będzie dla nas gra tego zespołu” – powiedział Webster. „Jeśli znajdziemy się w pierwszej szóstce lub poza nią, zwłaszcza dzięki nowemu sposobowi (szans na loterię), spróbujemy gry, która jest całkiem bez znaczenia. Ostatecznie to będą kule na loterii”.

„Myślę, że największym priorytetem dla nas jest zjednoczenie tej młodej grupy: włączenie Grady'ego (Dicka) do tej grupy i sprawdzenie, jak do siebie pasują, ponieważ dzięki temu będziemy mieli więcej informacji na temat tego, jak zbudować ten zespół”.

(Górne zdjęcie: Kelly Olynyk: Troy Taormina/USA Today)

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *