Toronto Maple Leafs William Nylander pracuje nad ekspansją na północ za 11 milionów dolarów

Toronto Maple Leafs William Nylander pracuje nad ekspansją na północ za 11 milionów dolarów

Podczas gdy Toronto Maple Leafs nadal pracują nad przedłużeniem skrzydłowego William Nylander z TSN Hockey Insider Pierre LeBrun informuje, że nowa umowa może uczynić Nylandera jednym z najlepiej opłacanych zawodników w lidze.

Dodał: „Sprawa nie została jeszcze sfinalizowana. Obie strony zachowały milczenie, ale możemy powiedzieć, że próbują znaleźć rozwiązanie tej kwestii”. LeBron napisał w czwartek w The Athletic. „Myślę, że patrzymy na maksymalnie osiem lat na północ od 11 milionów dolarów na sezon. Czas pokaże, jak daleko na północ od 11 milionów dolarów”.

27-letni napastnik strzelił w tym sezonie 19 goli i 51 punktów w 36 meczach, a jego tempo jest najlepsze w jego karierze w obu kategoriach. Rozpoczął sezon rekordowymi 17 punktami z rzędu.

Nylander w zeszłym sezonie strzelił 40 goli i 87 punktów w swojej karierze w 82 meczach dla Maple Leafs. Dodał cztery gole i 10 punktów w 11 meczach play-off, zanim zespół został wyeliminowany w drugiej rundzie.

Obecnie dziewięciu graczy ma w przyszłym sezonie zarobić co najmniej 11 milionów dolarów. Należą do nich gwiazda Maple Leafs Auston Matthews, który poprowadzi ligę po rozpoczęciu jego przedłużenia z kwotą 13,25 miliona dolarów na sezon, oraz kapitan Toronto John Tavares. Skrzydłowy Maple Leafs, Mitch Marner, ma na koncie nieco ponad 10,9 miliona dolarów, co obecnie plasuje go na 10. miejscu w NHL w przyszłym sezonie. Żadna inna drużyna nie ma więcej niż jednego zawodnika w pierwszej dziesiątce, podczas gdy Florida Panthers – z Siergiejem Bobrowskim i Aleksandrem Barkowem wartymi 10 milionów dolarów – to jedyna inna drużyna, w której w pierwszej piętnastce znajduje się dwóch lub więcej graczy.

Wypełniając ostatni z sześcioletnich kontraktów, Nylander może pochwalić się w tym sezonie kwotą 6,96 miliona dolarów. Podpisał tę umowę z ówczesnym dyrektorem generalnym Kyle'em Dubasem w 2018 roku. Po niemożności osiągnięcia porozumienia, które uniemożliwiało mu znalezienie się w składzie Maple Leafs na rozpoczęcie sezonu 2018-19, Nylander podpisał umowę o łącznej wartości 45 dolarów. milionów dolarów i osiągnął 10,2 miliona dolarów w pierwszym sezonie, ale w kolejnych latach spadł do 6,9 miliona dolarów. Umowa obejmuje listę 10 zakazanych drużyn w tym sezonie.

READ  Paul Coffey w filmie Avalanche Cale Makar: „Nie mogę nauczyć” tego, co teraz robi

Nylander, wybrany przez Maple Leafs z ósmym numerem w drafcie 2014, strzelił 196 goli i zdobył 481 punktów w 557 meczach w sezonie zasadniczym.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *