Thales zaprezentował zaawansowany sprzęt bezpieczeństwa na MSPO w Kielcach

Thales zaprezentował zaawansowany sprzęt bezpieczeństwa na MSPO w Kielcach

Thales, jeden ze światowych liderów branży obronnej, wziął udział w 31. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się w Kielcach w dniach 5-8 września. Thales wziął udział w wystawie, która zaprezentowała kilka systemów wojskowych używanych przez największe światowe mocarstwa. Na swoim stoisku firma zaprezentowała odwiedzającym próbki i prezentacje multimedialne zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w tym wybranych przez Siły Zbrojne RP do składu fregat Miecznik.

Targi MSPO to jedno z najważniejszych wydarzeń branży obronnej na mapie Europy i trzecie co do wielkości targi obronne po Paryżu i Londynie. W ciągu czterech dni kilkaset firm obronnych odwiedziło ponad 10 000 gości, a firmę Thales reprezentowało kilkunastu międzynarodowych przedstawicieli i ekspertów z Polski, Anglii, Francji i Holandii.

W Pawilonie Thalesa zaprezentowano imponujące portfolio produktów – sprzęt i technologie wykorzystywane przez główne siły obronne świata. Thales demonstruje swoje rozwiązania w zakresie zwalczania okrętów podwodnych i min we współpracy z innymi marynarkami wojennymi NATO. Podobnie duże emocje wzbudziły przenośne systemy rakietowe STARStreak i LMM, które firma dostarczyła rok temu w ramach wsparcia obrony powietrznej Ukrainy. STARStreak to bardzo szybki pocisk krótkiego zasięgu, który osiąga prędkość 4 Mach (>3000 mil na godzinę) i jest jedną z najbardziej zaawansowanych broni, która po wystrzale uwalnia trzy pociski kierowane laserowo. cel. Z kolei brytyjski lekki pocisk wielozadaniowy (LMM) waży zaledwie 13 kilogramów i ma zasięg do 8 kilometrów, a dzięki swoim wielorakim funkcjom wspiera jednostki wojskowe w obronie przed atakami powietrznymi, lądowymi i wodnymi.

– Thales został wybrany w 2022 roku na wyposażenie przyszłych okrętów wojennych Marynarki Wojennej RP w zintegrowany system walki TACTICOS i kompleksowy zestaw czujników. Współpracując z konsorcjum PGZ-MIECZNIK i innymi polskimi gałęziami przemysłu, Thales przyczynia się do wzmacniania lokalnego przemysłu obronnego w Polsce. To dla nas zaszczyt dzielić się naszym doświadczeniem i wiedzą, w jaki sposób możemy uczestniczyć w kształtowaniu środowiska bezpieczeństwa w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.” – powiedział Marcin Szębiński, Dyrektor Pionu Bezpieczeństwa Thales w Polsce.

READ  Polska vs Chile - typy i typy bukmacherskie

Wieloletnie doświadczenie i pomyślna realizacja kontraktów na całym świecie wybrały firmę Thales na dostawcę technologii dla nowych okrętów Sił Zbrojnych RP i wyposażyły ​​je w zintegrowany system zarządzania walką TACTICOS. Jest to plan strategiczny dla Polski, który znacząco wzmocni i udoskonali sektor obronny kraju oraz ochroni go na arenie światowej.

– Naszym głównym celem w Polsce jest budowanie długoterminowych strategicznych partnerstw z lokalnymi firmami i polskim rządem. Jesteśmy teraz w pełni zaangażowani w projekt Miecznik, współpracując ze wszystkimi partnerami koalicyjnymi na rzecz opracowania lepszych rozwiązań wojskowych dla Polski. Cieszymy się, że tegoroczne MSPO przyniosło wiele cennych spotkań z naszymi partnerami i klientami. – podkreśliła Magdalena Nisic, dyrektor generalna Thales Polska.

O Thalesie
Thales (Euronext Paris: HO) to światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii, specjalizujący się w trzech sektorach: bezpieczeństwo i ochrona, lotnictwo i kosmonautyka oraz tożsamość i bezpieczeństwo cyfrowe. Opracowuje produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do tworzenia bezpieczniejszego, przyjaznego dla środowiska i bardziej włączającego świata. Grupa inwestuje 4 miliardy euro rocznie w badania i rozwój, szczególnie w kluczowe innowacje, takie jak technologie kwantowe, przetwarzanie brzegowe, 6G i cyberbezpieczeństwo. Thales zatrudnia 77 000 pracowników w 68 krajach. W 2022 roku sprzedaż grupy wyniosła 17,6 miliarda euro.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *