Maleńkie domy w Montrealu znajdują miejsce w obliczu kryzysu mieszkaniowego

Maleńkie domy w Montrealu znajdują miejsce w obliczu kryzysu mieszkaniowego

W całym kraju przestrzeń mieszkalna jest ograniczona, szczególnie w zatłoczonych dzielnicach śródmiejskich – jest to wyzwanie, które skłania niektórych deweloperów i najemców do zmiany przeznaczenia zaniedbanych przestrzeni na niekonwencjonalne domy.

Tayseer Najm, student trzeciego roku inżynierii, powoli aklimatyzuje się w swoim nowym miejscu – małym ceglanym budynku w Montrealu, który wcześniej był częścią większego budynku.

„Uderzyłem się już w głowę co najmniej trzy razy” – zaśmiał się Najm, oprowadzając ekipę filmową po swojej sypialni, gdzie skośny sufit wisi nad łóżkiem zajmującym większość pokoju.

To miejsce z jedną sypialnią i łazienką jest mniejsze niż jakiekolwiek inne miejsce, w którym gwiazda mieszkała wcześniej. Cała powierzchnia mieszkalna, rozłożona na trzech piętrach, wynosi zaledwie 350 stóp kwadratowych.

„Pierwszą rzeczą, która przyszła mi do głowy, było to, jak będę mogła pracować w tym miejscu, to naprawdę małe miejsce” – Najm powiedział CTV National News. „Gdzie mam tu umieścić biuro?” Ale potem dowiedziałem się, że faktycznie mają tu biuro.

Małe biurko, które, gdy nie jest używane, można złożyć w pudełko na ścianie, jest dostarczane z mieszkaniem i jest już umeblowane w elementy wybrane tak, aby pasowały do ​​małej przestrzeni.

Położone kilka kroków od Uniwersytetu Concordia mieszkanie Najm jest częścią projektu mającego na celu znalezienie innowacyjnych sposobów maksymalnego wykorzystania przestrzeni mieszkalnej w centrum miasta.

Deweloper przekształcił stuletnie ceglane konstrukcje, które od dawna służyły jako tylne schody, w sześć małych domów.

„Wybraliśmy schody przeciwpożarowe z przodu i przenieśliśmy je na zewnątrz, abyśmy mogli następnie wykorzystać tę przestrzeń, która była świetną przestrzenią, ponieważ była to konstrukcja z cegły, więc zawierała kości potrzebne do przeróbki wnętrza” – powiedziała. powiedziała Lexa Serafini, dyrektor ds. rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Groupe Forum, powiedziała CTV National News.

READ  Zamknięcie chińskiego miasta zakłóca działanie układów Micron i Samsung | Koronawirus pandemia

„W przeciwnym razie byłaby to po prostu zmarnowana przestrzeń i zmarnowana szansa”.


Przeczytaj więcej: Ten najemca z Toronto nie miał problemu ze znalezieniem współlokatora, który dzieliłby jego sypialnię za ponad tysiąc dolarów każdy. Oto dlaczego jest to problem

Rynek wynajmu staje się coraz bardziej ryzykowny dla najemców w Kanadzie w związku z kryzysem mieszkaniowym charakteryzującym się mniejszą liczbą mieszkań i wyższymi cenami. W raporcie Canada Mortgage and Housing Corporation (CMHC) z 2022 r. stwierdzono, że Kanada potrzebuje do 2030 r. kolejnych 3,5 miliona mieszkań oprócz tego, co zostało już wybudowane, aby zaspokoić zapotrzebowanie – cel według ekonomisty CMHC w tym miesiącu może nie zostać zrealizowany. może być osiągnięte.

Minister mieszkalnictwa Sean Fraser powiedział w środę w programie „Power Play” stacji CTV, że nie sądzi, aby zbudowanie kolejnych 3,5 miliona mieszkań było niemożliwe.

Myślę, że będzie to trudne – przyznał.

Zdaniem Serafiniego, który pomógł zaprojektować te małe domy, które można obecnie wynająć w Montrealu, chodzi o efektywne wykorzystanie ograniczonej przestrzeni.

Schody łączące trzy poziomy każdego modułu mają szuflady wbudowane w stopnie, które zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania. Wąska łazienka – z umywalką umieszczoną tuż pod sufitową głowicą prysznicową i toaletą schowaną z tyłu – została zainspirowana konfiguracją w kamperze, powiedział Serafini. Zdjęcia kuchni przedstawiają dwupalnikową kuchenkę ze zmywarką i kuchenką mikrofalową.

Mała przestrzeń była trudna do umeblowania; Pierwsza wybrana przez nią sofa była za duża.

„To była sofa modułowa, ale właściwie nie nadawała się do chodzenia po schodach, więc znalazłam tę sofę, która była w trzech częściach, które złożyliśmy, gdy tu dotarliśmy” – powiedziała.

Średnia powierzchnia mieszkania może się znacznie różnić w całej Kanadzie, w zależności od miasta i bieżących oczekiwań dotyczących wynajmu, ale 350 stóp kwadratowych to z pewnością mała przestrzeń. Stwierdza to raport dotyczący trendów w zakresie wynajmu opublikowany przez Rentals.ca w lipcu 2022 r Średnia wielkość jednostki w Montrealu W tamtym momencie powierzchnia wynosiła 773 metry kwadratowe, a średni czynsz wynosił 1719 dolarów.

READ  Tesla opóźnia Cybertruck do 2023 r., notuje rekordowe zarobki


Przeczytaj więcej: Zamiana najmu staje się coraz bardziej popularna w Quebecu wraz ze wzrostem czynszów

Stwierdza to raport tej samej firmy opublikowany we wrześniu ubiegłego roku Czynsze w Montrealu szybko rosnąPrzy rocznym wzroście na poziomie 16,4 procent podniósł średni czynsz w mieście do 2001 dolarów, po raz pierwszy przekraczając 2000 dolarów.

Małe mieszkania powstałe w pobliżu Uniwersytetu Concordia można wynająć za 1995 dolarów.

Czy te małe domy to innowacyjny sposób na rozwiązanie problemu niedoboru powierzchni mieszkaniowej, czy też są niepokojącym objawem większego kryzysu mieszkaniowego w kraju? Tak czy inaczej, jasne jest, że mieszkanie Najma nie jest tradycyjnym domem.

„Na początku pomyślałam: «OK, pomieszkam tu przez miesiąc i może znajdę inne miejsce», ale teraz myślę, że naprawdę mi się podoba” – powiedziała Najm.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *