Telefon Pixel może wkrótce automatycznie dostosować swój wyświetlacz do deszczu i innych warunków

Wyświetlacz Mint Pixel 8 na zielonym notebooku.

Maxa Bondono/ZDNET

Jeśli masz problemy z korzystaniem z telefonu, bo masz mokre palce lub nosisz rękawiczki, Google wprowadza nowy tryb, który nieco ułatwi Ci życie – jeśli jesteś użytkownikiem Pixela.

Ludzie w Policja robotów Poszperał trochę w najnowszej wersji beta Androida, Android 14 QPR3 Beta 1, i odkrył interesujący ciąg kodu.

Ponadto: najlepsze etui do Pixela 8 i Pixela 8 Pro, jakie możesz teraz kupić

Odnosząc się do czegoś, co nazywa się „dotykiem adaptacyjnym”, kod stwierdza, że ​​„czułość dotyku automatycznie dostosuje się do Twojego środowiska, aktywności i zabezpieczenia ekranu”.

Obecnie urządzenia z serii Pixel 8 mają tryb ochrony ekranu, który zwiększa czułość, jeśli masz zainstalowaną osłonę ekranu (telefon zazwyczaj sam wykryje, czy ją masz, ale możesz uzyskać do niej dostęp, dotykając opcji Widok w Ustawieniach). Wydaje się jednak, że nowy „dotyk adaptacyjny” obejmuje tę sytuację i nie tylko, oraz dostosowuje się do jej okoliczności na inne sposoby.

Nie jest jasne, do jakiego rodzaju środowisk lub czynności dostosuje się wyświetlacz, ale biorąc pod uwagę rodzaj czynności, które zwykle zakłócają działanie ekranów dotykowych, najprawdopodobniej będą to deszcz lub mokre palce, rękawiczki i zimno. Podobnie jak zakładanie osłony ekranu, prawdopodobnie zadziała to poprzez monitorowanie ekranu dotykowego i dostosowywanie się do wszelkich zmian.

Ponadto: Czy używasz osłony ekranu na swoim telefonie Pixel? Musisz włączyć tę funkcję

Google oficjalnie nie powiedział nic na temat nowej funkcji, więc nie wiemy, które urządzenia otrzymają Adaptive Touch. Ponieważ jednak Pixel 8 i Pixel 8 Pro mają tryb ochrony ekranu, funkcja prawie na pewno zacznie się od tego. Data premiery również nie została ogłoszona, ale gdy kod beta Androida zacznie się już rozwijać, nie powinno minąć dużo czasu, zanim zostanie on udostępniony publicznie.

READ  Wiosenna wyprzedaż SpringBot pozwala łatwo zautomatyzować Twój dom przy ograniczonym budżecie dzięki roletom sterowanym głosem i nie tylko - Yanko Design

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *